Індійських єпископів закликають не відмовчуватись щодо переслідування християн

Група католицького духовенства та мирян в Індії заявила, що «повне мовчання» індійських єпископів, попри зростання нападів на християн та інші меншини, «шокує», і закликала Конференцію католицьких єпископів Індії висловитись.

Про це повідомляє Christian Post.

Релігійний форум за справедливість і мир написав листа президенту Католицької єпископської конференції Індії кардиналу Освальду Граціасу з Мумбаї, закликаючи індійських єпископів робити більше для захисту релігійних меншин, що стикаються з переслідуваннями зі сторони індуїстського екстремізму.

«За даними Об’єднаного християнського фронту, у 2021 році в Індії сталося 486 випадків насильства щодо християнської громади. Що нас шокує, то це повна мовчанка з боку офіційної Церкви, Католицької конференції єпископів Індії», — йдеться у листі.

У листі безпосередньо згадуються сім «добре спланованих нападів на християнські установи» у період Святвечора та Різдва 2021 року.

Лист був надісланий через кілька тижнів після звіту Об’єднаного християнського фронту, який показав, що 2021 був «найжорстокішим роком» для християн в історії країни.

«Насильницькі дії проти християнської громади та мусульманської громади чи будь-якої іншої групи меншин є повним порушенням закону країни та Конституції Індії», — йдеться у листі. «Якщо ми не відреагуємо на такі дії, світську тканину Індії буде втрачено, що завдасть непоправної шкоди народу Індії, й інклюзивна, демократична та плюралістична Індія, як це передбачено в преамбулі Конституції Індії, може бути втрачена назавжди».

У своєму звіті Об’єднаний християнський фронт зазначив, що майже у всіх випадках, про які повідомлялося по всій країні, «натовпи лінчувальників, що складаються з релігійних екстремістів, або вривалися на молитовні збори, або заарештовували людей, які, на їхню думку, були причетні до примусового навернення до іншої віри».

Організація пояснила високий рівень переслідувань християн «безкарністю» нападників.

Релігійний форум за справедливість та мир стверджує, що католицькі лідери «не можуть залишатися мовчазними глядачами, коли перед нами розгортається драма насильницьких нападів на меншини». Форум стверджує, що католицькі лідери Індії повинні «діяти та виконувати свою пророчу роль, доки не стало надто пізно».

За даними проекту Pew-Templeton Global Religious Futures Project, християни становлять трохи більше 2% населення Індії, а індуїсти – майже 80%, мусульмани – трохи більше 15%.

Правозахисні організації відзначають, що з моменту приходу до влади індуїстської націоналістичної партії Бхаратія джаната у 2014 році кількість нападів індуїстського радикального натовпу на християн та інші релігійні меншини збільшилася.

Нагадаємо, що вперше за понад 20 років Північна Корея не стала найгіршою з країн світу щодо переслідування християн. Разом з тим, правозахисники закликали бойкотувати Олімпіаду у Пекіні через грубе порушення комуністичною владою прав християн та інших релігійних меншин.