Як стало відомо, 25 травня 2014 року Папа Франциск та Вселенський Константинопольський Патріарх Варфоломій І, зустрічаючись у Єрусалимі, підписали Спільну декларацію екуменічного змісту.
У декларації йде мова про роль Святого Духа та братерської любові у подоланні розбіжностей та проведенні рівноправного діалогу між католицькими та православними Церквами.
Єдність, якої сьогодні прагне світ, повинна формуватися на принципах любові до Бога і до ближнього. «Прагнемо того дня, коли, нарешті, разом візьмемо участь у Євхаристійному бенкеті. На нас, як на християнах, спочиває обов’язок приготуватися до отримання цього дару Євхаристійного сопричастя,..», – йдеться у документі.
У заяві Папи Франциска та Вселенського Константинопольського Патріарха Варфоломія І йде мова й про соціальні принципи життя сучасного суспільства: захист гідності людської особи на кожному етапі її життя й святості сім’ї, що ґрунтується на подружжі; поширення миру та спільного добра, боротьба із бідністю тощо.
Екуменічну серцевину документу становлять слова щодо міжконфесійного та міжрелігійного діалогів:: «Існує невідкладна потреба ефективної та зобов’язуючої співпраці між християнами з метою повсюди забезпечити право прилюдно виражати свою віру та зустрічати справедливе ставлення, сприяючи внескові, який християнство не перестає давати у сучасні суспільство та культуру. У зв’язку з цим закликаємо всіх християн підтримувати автентичний діалог з юдаїзмом, ісламом та іншими релігійними традиціями. Байдужість та взаємне незнання можуть привести лише до недовір’я, і, на жаль, навіть до конфлікту».
Етична проблема, яку розглядаємо у документі, – допомогти людям у XXI столітті знайти свої моральні орієнтири, щоб вони навчилися бути терпимими, толерантними і правильно розпоряджатися власною свободою.
Ознайомитися із повним текстом заяви можна на сайті «Радіо Ватикан».