“IZI іти за Ісусом” про осінню депресію: “Будьте сонцем для ближніх, коли хмарно”

Мокро, листя падає і холодно. Нічого не хочеться робити. Загалом нападає стан стагнації і смутку.Що ж тоді робити? Часом така депресуха може затягнутися. Ще ми її називаємо осінньою хандрою. А найгірше у цьому те, що такий стан заважає нам будувати нам відносини з Богом і ближніми.Стан таких речей на осінь – це нормально. Непотрібно зациклюватися на тому,що я не можу та не хочу. Потрібно жити далі. Потрібно бути сонцем для ближніх, коли на небі хмарно. Отож, послухайте 5 порад  св. Томи Аквінського як не засохнути на цю осінь.

  1. Отримуй задоволення; Але тут не йдеться про задоволення, які можуть нас приводити до гріха, чи нищити гідність людської особи. Тому святий Тома радить насолоджуватися тими дарами, які є довкола нас.Ароматна кава, смачний шоколад та багато інших речей, які можуть принести радощі вже тут.
  2. Виплакатися. Уявіть собі ставок, який не має протічної води. Якщо є вода протічна, то ставок оживає, у ньому вирує життя. Не потребуємо сліз відчаю, але надії.
  3. Коли тобі здається, що ситуація безвихідна, поділися своїм болем з друзями. Оскільки вони ту саму проблему можуть побачити під іншим кутом. 
  4. Споглядати світло Істини. Але щоб його споглядати, треба знати, що є істина у нашому житті. Сам Христос казав: “Я Дорога, Правда і Життя”.  І тут ми маємо такий парадокс. Ми хочемо бути з Богом, Йому служити, але не проводимо з Ним часу. Якщо ми хочемо бути з Богом на Небі, потрібно будувати з Ним стосунки на землі. Як це зробити?Потрібно планувати час для молитви. Викроїти його із свого життя для Бога. Щоб спанувати свій час для молитви потрібно визначити, хто є авторитетом у моєму житті. Це можуть бути звички, хобі, сімя. робота, чи ще щось , що буде мене відтягувати від Бога. Але найважливіше, щоб наше життя було у спокої і без депресій – це перебувати постійно з Богом. Нехай Бог стане авторитетом у твоєму житті.
  5. Прийняти теплу ванну і подрімати, або виспатися. Кожна людина складається із душі і тіла. Іноді нам потрібен просто відпочинок. Якщо ми допоможемо тілу, то може допоможемо і душі.

 Часто причиною нашого смутку може бути  те, що ми далеко від Бога. У Євангелії є одна розповідь, коли багатий юнак хоче слідувати за Христом, але Христо каже йому відректися від свого багатства.  І юнак засмучений іде геть.  Бо йому важко відректися від того, що має. Тому питання до кожного з нас: “що є моїм багатством?”.