Кава і добра справа. На Святоюрській горі відкриють кав’ярню задля підтримки соціальних проєктів Церкви

На території Святоюрської гори планують відкрити унікальну кав’ярню, з допомогою якої, підтримуватимуть соціальне служіння Церкви. Відтак, смакуючи тістечко, чи запашну каву, можна буде поспілкуватися з однодумцями та гостями нашого міста, а також долучитися до благодійництва. Втілити цю ідею у реальність може кожен небайдужий. Проєкт запущено на “Спільнокошті”. Ініціаторами є представники благодійної організації “Фундація Духовного Відродження” ЛА УГКЦ, які закликають зібрати 90 тисяч за 90 днів. Ці кошти підуть на спеціальне обладнання для кав’ярні.

Команда БО “Фундація Духовного Відродження”

“Святоюрська кав’ярня – це є проєкт соціального підприємництва і ми вирішили його зробити у кількох формат. Ми залучили певну кількість благодійників, які внесли свій внесок у сумі 50 тисяч гривень. Ці кошти допомогли нам стартувати і зробити перший етап – це ремонтні роботи. Приміщення знаходиться на території Святоюрського комплексу, вони досить старі.  Тому це займає певний час і значну суму, аби зробити цей перший крок. Зібрано вже 600 тисяч – це є 12 фундаторів-осіб, які допомогли, повірили у цю ідею, щоби кав’ярня запрацювала і могла послідовно  і постійно підтримувати з прибутку різні соціальні проєкти. Щодо “Спільнокошту” ми переслідуємо дві цілі – це трохи більше розповісти про проєкт назовні, не лише у церковних колах і на місцевому рівні, але щоб про наш проєкт почули.Із зібраних фінансів хочемо закупити обладнання, хоча би частково. Ці кошти стануть нам суттєво у допомозі, щоб це зреалізувати. Зараз через “Спільнокошт” зібрано близько 20 тисяч гривень, долучилися 48 благодійників. Маємо у запасі ще 30 днів”, – розповіла директор БО “Фундація Духовного Відродження” ЛА УГКЦ, Олена Карнаух.

Своєрідним “пілотним” проєктом стала так звана “мала Святоюрська кав’ярня” – невеличке віконечко, де й зараз, відвідувачі Святоюрської гори можуть придбати запашну  каву та смаколики до кави. Вона розпочала свою роботу у січні, а зараз вже є перші успіхи і підтримка соціальної ініціативи:

“З цього доходу нам вдалося підтримати паломництво від Комісії у справах родини. Це нехай буде невелика сума, 3 тисячі гривень, але це вже перші кроки. З великою кав’ярнею хочемо зробити таке саме – працювати буде як бізнес-модель, але формуватиме фонд для підтримки соціальних проєктів”, – наголосила пані Олена Карнаух.

За словами представників БО “Фундація Духовного Відродження”, Святоюрська гора — це є історична пам’ятка, сюди приходить багато вірян та гостей і це звична практика, коли люди можуть випити кави, з’їсти тістечко. Це і молоді сім’ї, які прогулюються поблизу. 

“У Львові є така добра традиція: “давай, підемо вип’ємо кави”, – це означає запрошення поспілкуватися. Це чудово. Бо у туристів, наприклад, можуть бути якісь упередження, щодо Церкви. А ми би хотіли показати, що це місце живе. І випити кави — це не шкодить вірити нам, чи не вірити, але тільки доповнює відкритість і соціальність. Окрім того, знаємо, що громадські організації, які працюють із соціальними проєктами мають труднощі і постійно думають, де взяти ресурс. А з допомогою кав’ярні ми зможемо змобілізувати наші зусилля у сфері соціального служіння”, – додала Олена Карнаух.

Підтримати проєкт на “Спільнокошті”, Ви можете у один клік, перейшовши за посиланням

ФОТО Myroslav Mtm надані БО “Фундація Духовного Відродження”