У ПЦУ не заперечують того, що колись Українська Церква здійснить календарну реформу і Різдво відзначатимуть 25 грудня. Однак до цього треба добре підготуватися. Таку думку висловив в інтерв’ю Релігійній правді митрополит Львівській і Сокальський Димитрій Рудюк. “Навіть в церквах, які більше пов’язані із Заходом, наприклад, греко-католицькій чи протестантських Церквах тема святкування 25 грудня не звучить так …
У ПЦУ не заперечують того, що колись Українська Церква здійснить календарну реформу і Різдво відзначатимуть 25 грудня. Однак до цього треба добре підготуватися.
Таку думку висловив в інтерв’ю Релігійній правді митрополит Львівській і Сокальський Димитрій Рудюк.
“Навіть в церквах, які більше пов’язані із Заходом, наприклад, греко-католицькій чи протестантських Церквах тема святкування 25 грудня не звучить так загострено, як у нас на Різдво 2019-2020 року”, – зауважив митрополит ПЦУ.
Водночас владика закликав своїх колег не займатися самодіяльністю. Нагадаємо, що на минуле Різдво владика Луцький та Волинський Михаїл почав служити Різдвяну літургію 25 грудня.
“Якщо є соборні постанови Церкви, то вони є обов’язкові для кожного. Самодіяльністю займатися не потрібно, це створює дисонанс і означає, що відбувається щось незрозуміле для багатьох вірян. Ми будемо працювати над календарною реформою та продовжувати цю працю. Ми будемо досліджувати на богословському, догматичному, літургійному рівнях, а тоді вже винести певну постанову”, – пояснив митрополит Димитрій.
Також він зауважив, що кожного року збільшується кількість людей, які хотіли б святкувати Різдво 25 грудня.
“Цього дня оголошено вихідний, ми рухаємося в цьому напрямку. Але для нас це і проблемне питання, і відкрите питання. Якщо його вирішувати соборним розумом, ми отримаємо прекрасний результат. Навряд чи це йде на користь Церкві, коли одна єпархія на відміну від іншої буде святкувати в іншу дату. Моя єпархія на минуле Різдво захвилювалася. Львів виявився консервативним у питанні дати. Через те, що у нас велика релігійна строкатість, люди спілкуються між собою. Одна частина спільноти хоче змін, інша дивиться з обережністю: що це владика нам запропонує. Навіщо ця каша? Тоді вийде, що у одних свят-вечір, а ти пливеш на човні і освячуєш комусь воду”, – зазначив владика Димитрій.
Джерело: http://religionpravda.com.ua/