Координатор онлайн-прощі до Унева Андріана Кіт: “Головне не кілометри,а зустріч з Богом”

Вже завтра, 15 травня 2020 року, вперше у історії  XXVII молодіжна проща Львів-Унів вирушає у онлайні. Тема події “Шлях до себе”. Про найголовніші цікавинки програми,а також про те, чому не варто боятися нового формату, нам розповіла голова оргкомітету прощі 2020 Андріана Кіт.

Транслюватимуть  прощу на фб-сторінках Obnova-Lviv, Святоуспенська Унівська Лавра та у подію.

– Які особливості програми прощі будуть цьогоріч?

-Цього року на прочан очікують: онлайн-трансляції наук отців з можливістю поставити своє запитання, а також знайомства та обговорення наук у групах з аніматорами, трансляції акафісту та молебню до Пресвятої Богородиці. Будуть трансляції Божественних Літургій, Утреньої та Вечірньої, процесійного обходу з чудотворною унівською іконою. Також заплановані флешмоби, під час яких, наприклад, можна буде поділитися світлинами прочанських канапок.  Готуємо атмосферний вечір співів кантів Taize. Усі охочі зможуть переглянути фото та відео з усіх минулих прощ і неодмінно отримати натхнення.

-Чому особисто Ви щороку долучаєтеся до прощі і чому вона багато років цікава і актуальна молоді?

– Це таке відчуття, що словами не описати. Під час цих трьох днів, ти, таке враження, що перебуваєш з Богом наодинці. Хоч поруч із тобою, йдуть багато прочан.Ми постараємося цьогоріч максимум докласти зусиль,щоб передати цю атмосферу. Тема цьогорічної прощі – це шлях до себе. І упродовж цих трьох днів ми матимемо час пороздумувати і побути у самоті із Богом.  Скажу із свого досвіду, що завдяки прощі, дуже добре стає на душі.

-Є трошки скепсис у людей, які беруть участь у онлайн-ініціативах. Кажуть, що хотіли пішу прощу, а доведеться її “пройти” онлайн. Що скажете на це?

-Це ж не те, що ми отак захотіли в онлайні провести. Виходили із ситуації пандемії, яка склалася у всьому світі. Ми не можемо ризикувати здоров’ям.  Окрім того, правоохоронці не дали б дозволу.  Потрібен дозвіл поліції і супровід.  Ми мали вибір: або взагалі прощу не робити, перенести на невизначений термін, чи провести у форматі-онлайн. 

-Тобто Ви вважаєте, що найважливіше духовно долучитися до прощі, а не обов’язково пройти шлях пішки?

-Кожен прочанин повинен зрозуміти, що ми не пройдемо цьогоріч 70 кілометрів фізично, але маємо ці 3 дні для духовного пережиття. Це шанс наблизитися до Бога хоча б на 1 крок. Це змога знайти у душі спокій, мир. Мені здається, що не так важливо, чи ти пройдеш оці кілометри. А суть у внутрішньому пережитті. Думаю, що цьогоріч проща буде найбільш духовна. Будуть, як я вже казала, глибокі науки, у яких нам допоможуть монахи Святоуспенської Лаври.

-Які саме монахи супроводжуватимуть прощу духовно і які будуть теми на науках?

-Головна тема прощі “Шлях до себе”. Тобто себепізнання, себеприйняття і себедарування. А детальнішу інформацію, можна дізнатися від нашого духівника прощі, отця Пантелеймона Гербери.

-Суто технічно, як прочанину необхідно підготуватися,щоб підключитися до прощі вже у п’ятницю?

-Трансляції будуть йти із сторінки на фесбуці Obnova.Lviv. Також трансляція вестиметься із сторінки Святоуспенської Унівської Лаври. Таким чином, можна буде спостерігати за прощею. Буде змога і зареєструватися.  Якщо Ви зареєструєтеся, то потрапите у онлайн-групу до наших аніматорів і учасників прощі, які прагнуть пережити її глибше. Реєстраційну форму можна знайти за посиланням.Тоді вони долучаться до обговорень наук а відповідним посилання у zoom. Хто ж матиме трішки менше часу на це, то зможе просто дивитися відео. Заходити-виходити.Із цим проблем не буде.

-Як Ви вважаєте, яка найголовніша мета молодіжної прощі: чи онлайн, чи справді пішої?

-Кожна людина як іде у прощу, то вирушає з якоюсь метою. Ти йдеш, фізично виснажуєшся і собою жертвуєш. Маєш мету. Щоб, наприклад, батьки були здорові. Знаю випадки, коли батьки, які не можуть мати дітей, кілька разів ідуть у прощу. І через певний час, стається диво, і жінка вагітніє. А цьогоріч, ти можеш сама поставити собі питання, більше помолитися, поговорити з Богом. Бо іноді нам здається, що розмова з Богом,це давно складена чиясь молитва, визначені слова. Але наша молитва – це також і проста розмова з Ним. Ми Його не бачимо, але всі прекрасно знаємо, що Він є.

Розмовляла Оксана Бабенко

Фото надані співрозмовницею