У п’ятницю, 30 жовтня, відбудеться урочисте відкриття триденного Міжнародного симпозіуму, присвяченого 150-річчю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, на який запрошують не лише видатних науковців та релігійних діячів, а й насамперед усіх охочих. Початок Симпозіуму о 09.30 год. в актовій залі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» (вул. Бандери, 12, 2-ий поверх).
«Ця конференція є однією з найповажніших цього року. Нею ми відкриваємо не лише з релігійного боку Андрея Шептицького, а й з наукового теж. Наша праця полягає у переображенні нашого суспільства таким чином, як колись закликав митрополит», – наголосив прес-секретар Львівської Архиєпархії УГКЦ та капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк сьогодні на тематичній прес-конференції.
Симпозіум – вінець сотень подій, які ознаменували Рік Митрополита Андрея Шептицького в Україні та у світі. У рамках Симпозіуму відбудуться такі заходи:
- Наукова конференція, присвячена питанням богословсько-екуменічної , суспільно-політичної, економічної та мистецько-культурної діяльності Митрополита Андрея за участі Блаженнішого Любомира Гузара, науковців і дослідників з України та світу. Тобто впродовж трьох днів ці питання будуть розділені окремо на три сесії.
- Круглий стіл «Андрей Шептицький: погляд церков та релігійних спільнот у світі» за участі архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ Ігора (Возьняка), архиєпископа Харківського і Полтавського УАПЦ (оновленої) Ігора (Ісіченка), голови духовного управління мусульман Україна УММА Шейха Саіда Ісмагілова, директора Представництва Американського обєднання для євреїв України Мейлаха Шейхета та інших.
- Виставка Львівського музею історії релігії «На скелі віри».
- Виставка Центрального державного архіву зарубіжної україніки «Андрей Шептицький: постать Митрополита за документами ЦДАЗУ.
- Богослужіння, прощі, концерти та інше.
Крім того, учасники симпозіуму познайомляться з експозицією Національного музею у Львові, засновником якого був митрополит Шептицький.
«Ми поставили собі за мету запросити найкращих знавців Андрея Шептицького. Хочемо, насамперед, продовжити думку і спадщину Митрополита, а не лише показати історичний аспект. Тобто визначити, які думки Андрея Шептицького є актуальними сьогодні і як ми можемо їх використовувати зараз. Також потрібно зробити, щоб інші релігійні Церкви Європи знали про нього», – зазначив доктор наук соціальних комунікацій, викладач Українського католицького університету Михайло Перун.
Заступник директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, НУ «Львівська політехніка» Андрій Яців також заявив про важливість проведення такого важливого заходу: «Ми розглядаємо постать Митрополита не лише як релігійну, але як постать національного масштабу, національного лідера. Адже постулати, які діяли 100 років тому є актуальними і сьогодні. Андрей Шептицький дав нам багато рецептів, які варто обговорювати не лише в наукових колах, але й поміж нас».
Для тих, хто не зможе відвідати Симпозіум особисто, не варто засмучуватися. Адже через інтернет-ресурси деяких організаторів за конференцією можна буде поспостерігати в режимі онлайн.
Додаємо, що організаторами Міжнародного симпозіуму є Львівська Митрополія, Філософсько-богословський факультет УКУ, Гуманітарний факультет УКУ, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Національний університет «Львівська політехніка», Інститут Андрея Шептицького (Канада), Інститут екуменічних студій УКУ, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Фундація «Андрей», Львівський музей історії релігії, Центральний державний архів зарубіжної україніки, Центральний державний історичний архів України.
Нагадаємо, у суботу, 31 жовтня, об 11.00 год. робота Симпозіуму продовжиться на філософсько-богословському факультеті УКУ (Конференц-зал, вул. Хуторівка, 35а). Цього ж дня ввечері учасники зберуться у Львівському національному музеї імені Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) для знайомства з експозицією. Завершиться Міжнародний симпозіум у неділю, 1 листопада, в Архикатедральному соборі св. Юра Архиєрейською Божественною Літургією об 11.00 год.
Організатори щиро запрошують усіх охочих також приєднатися до урочистої події, аби збагатитися знаннями не лише про Митрополита Андрея Шептицього, але і про його духовно-просвітницьку спадщину!