Підсумком Року митрополита Андрея Шептицького у Львові стане триденний Міжнародний симпозіум

20151029_111716777У п’ятницю, 30 жовтня, відбудеться урочисте відкриття триденного Міжнародного симпозіуму, присвяченого 150-річчю від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, на який запрошують не лише видатних науковців та релігійних діячів, а й насамперед усіх охочих. Початок Симпозіуму о 09.30 год. в актовій залі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка» (вул. Бандери, 12, 2-ий поверх).

«Ця конференція є однією з найповажніших цього року. Нею ми відкриваємо не лише з релігійного боку Андрея Шептицького, а й з наукового теж. Наша праця полягає у переображенні нашого суспільства таким чином, як колись закликав митрополит», – наголосив прес-секретар Львівської Архиєпархії УГКЦ та капелан Львівської міської ради отець Павло Дроздяк сьогодні на тематичній прес-конференції.

Симпозіум – вінець сотень подій, які ознаменували Рік Митрополита Андрея Шептицького в Україні та у світі. У рамках Симпозіуму відбудуться такі заходи:

  • Наукова конференція, присвячена питанням богословсько-екуменічної , суспільно-політичної, економічної та мистецько-культурної діяльності Митрополита Андрея за участі Блаженнішого Любомира Гузара, науковців і дослідників з України та світу. Тобто впродовж трьох днів ці питання будуть розділені окремо на три сесії.
  • Круглий стіл «Андрей Шептицький: погляд церков та релігійних спільнот у світі» за участі архиєпископа і митрополита Львівського УГКЦ Ігора (Возьняка), архиєпископа Харківського і Полтавського УАПЦ (оновленої) Ігора (Ісіченка), голови духовного управління мусульман Україна УММА Шейха Саіда Ісмагілова, директора Представництва Американського обєднання для євреїв України Мейлаха Шейхета та інших.
  • Виставка Львівського музею історії релігії «На скелі віри».
  • Виставка Центрального державного архіву зарубіжної україніки «Андрей Шептицький: постать Митрополита за документами ЦДАЗУ.
  • Богослужіння, прощі, концерти та інше.

Крім того, учасники симпозіуму познайомляться з експозицією Національного музею у Львові, засновником якого був митрополит Шептицький.

articlefiles_45451_sheptytskyy (1)

«Ми поставили собі за мету запросити найкращих знавців Андрея Шептицького. Хочемо, насамперед, продовжити думку і спадщину Митрополита, а не лише показати історичний аспект. Тобто визначити, які думки Андрея Шептицького є актуальними сьогодні і як ми можемо їх використовувати зараз. Також потрібно зробити, щоб інші релігійні Церкви Європи знали про нього», – зазначив доктор наук соціальних комунікацій, викладач Українського католицького університету Михайло Перун.

Заступник директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, НУ «Львівська політехніка» Андрій Яців також заявив про важливість проведення такого важливого заходу: «Ми розглядаємо постать Митрополита не лише як релігійну, але як постать національного масштабу, національного лідера. Адже постулати, які діяли 100 років тому є актуальними і сьогодні. Андрей Шептицький дав нам багато рецептів, які варто обговорювати не лише в наукових колах, але й поміж нас».

Для тих, хто не зможе відвідати Симпозіум особисто, не варто засмучуватися. Адже через інтернет-ресурси деяких організаторів за конференцією можна буде поспостерігати в режимі онлайн.

Додаємо, що організаторами Міжнародного симпозіуму є Львівська Митрополія, Філософсько-богословський факультет УКУ, Гуманітарний факультет УКУ, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Національний університет «Львівська політехніка», Інститут Андрея Шептицького (Канада), Інститут екуменічних студій УКУ, Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, Фундація «Андрей», Львівський музей історії релігії, Центральний державний архів зарубіжної україніки, Центральний державний історичний архів України.

Нагадаємо, у суботу, 31 жовтня, об 11.00 год. робота Симпозіуму продовжиться на філософсько-богословському факультеті УКУ (Конференц-зал, вул. Хуторівка, 35а). Цього ж дня ввечері учасники зберуться у Львівському національному музеї імені Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) для знайомства з експозицією. Завершиться Міжнародний симпозіум у неділю, 1 листопада, в Архикатедральному соборі св. Юра Архиєрейською Божественною Літургією об 11.00 год.

Програма симпозіуму

Організатори щиро запрошують усіх охочих також приєднатися до урочистої події, аби збагатитися знаннями не лише про Митрополита Андрея Шептицього, але і про його духовно-просвітницьку спадщину!