Львів’ян запрошують на цикл лекцій з історії візантійського мистецтва

30167645_1619965268081239_2732063390877548045_o12 квітня 2018 року, о 18:00 год., у Центрі Шептицького (авд.002), відбудеться зустріч у межах циклу лекцій з історії візантійського мистецтва “Поява образу Христос у мандорлі: художній процес як спостерігання природних явищ та розміркування над сенсом.”

Коли і як до християнського мистецтва приходить зображення Христа у мандолі? Якщо це сяйво, чому дуже часто на найдавніших зображеннях воно насиченого, темно-синього кольору як грозова хмара? Якщо це сяйво, чому у нього майже завжди чіткі краї іноді навіть з облямівками? Чому в ньому існують зірки, хмаринки та веселки? Чому воно набуває різних форм, а іноді його називають навіть риб’ячим піхурем? Чому і як через усі ці форми художники намагалися донести нам сяйво і Славу Христа і чому саме такий підхід закріпився у іконописі до цього часу… про все це розповість кандидат мистецтвознавства Юлія Матвєєва.
На лекції підніметься питання інтерпретації, модифікації та трансформаці зображень мандоли у християнському мистецтві. Також обговорюватиметься тема поширення та укорінення єдиної традиції цього зображення. Лекція буде цікавою практикуючим іконописцям та широкому загалу зацікавлених.

Про лектора:
Матвєєва Юлія Геннадіївна
кандидат мистецтвознавства, викладає у Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова на посаді доцента на кафедрі «Дизайн та образотворче мистецтво», на спеціалізації «Сакральне мистецтво». Близько 20 років займається вивченням церковних тканин і працює у цій галузі як художник і виконавець робіт з церковного текстилю. Унікальність її підходу полягає у поєднанні практичних знань зі створення літургійних тканин і теоретичних досліджень давнього мистецтва. У 2008 р. захистила дисертацію на тему “Еволюція візантійської традиції в іконографії літургійного шитва пізнього середньовіччя”. У 2017 році опублікована монографія “Декоративные ткани в мозаиках Равенны:семантика и культурно-смысловой контекст” . Сфера досліджень й наукові інтереси: мистецтво Візантії та країн візантійського світу.

Організатор заходу – Іконописна школа “Радруж” (УКУ)