Християни ламали стереотипи щодо мусульман в Ісламському культурному центрі Львова (Фото)

vAmtrbQebuAУ четвер, 12 листопада, Товариство Українських Студентів Католиків “Обнова” разом зі Згромадженням Отців Оріоністів та всіма охочими познайомились з історією і традиціями мусульманського світу на зустрічі в Ісламському культурному центрі ім. Мухаммада Асада (вул. Лінкольна, 29а). На заході відвідувачі активно проявляли свою зацікавленість темою, ставлячи різноманітні запитання, а також змогли збагатити свої знання щодо ісламської релігії та зруйнувати деякі стереотипи.

Зокрема духовний керівник Центру – імам Мурат Сулейманов розповів загалом про історію ісламу, його основні засади, а також звичаї та традиції.

02F142D9-FE34-468E-B56C-E5C63E057C34_w640_r1_s«Зовсім не важливо, де молитися, головне – це помолитися 5 разів на день. У нас п’ятниця – священний день. А щодо мечеті, то важливо, щоб було чисто і затишно. Але, на жаль, практикуючих мусульман менше, ніж непрактикуючих. Проте важко сказати точно, бо кожного року, ситуація змінюється»- зазначив імам.

Звичайно, знайшлося місце і для обговорення стереотипів щодо мусульман. Для прикладу, більшість українців вважають, що в ісламських державах у жінок дуже мало прав і їх серйозно не сприймають. Насправді, це зовсім не так. Навпаки, чоловіки, які щиро сповідують іслам, тільки раді, коли жінка здобуває освіту та займається якоюсь діяльністю. Головне, щоб це не заважало її сім’ї, тобто виконувати свої обов’язки як дружини та матері.

Більше того, в Корані про жінку подекуди згадується більше, ніж про чоловіків. До того ж у головній священній книзі мусульман йдеться, що чоловік та жінка є рівні між собою, незважаючи на те, що головою сім’ї є лише чоловік. Тому будь-яка неповага до своєї дружини чи недотримання її потреб вважається великим гріхом. Крім того, чоловік-мусульманин має право мати не більше чотирьох дружин з умовою приділяти їм абсолютно однакову увагу як з моральної, так і з матеріальної сторони.

Окрім цього, імам Мурат Сулейманов наголосив, що їм дуже приємно бачити, коли люди цікавляться їхньою вірою та культурою. Тому запрошують львів’ян частіше відвідувати цент  та приходити, в тому числі і на різні заняття, де їм обов’язково допоможуть.

Довідка

11406913_1613015478967081_5603471408172403266_n_0
Ісламський культурний центр у Львові

Ісламський культурний центр імені Мухаммада  Асада – названий на честь видатного мусульманського діяча, який народився і виріс у Львові. Мухаммад Асад (ім’я при народженні — Леопольд Вайс) зробив величезний внесок у розвиток ісламу в усьому світі.

Центр розпочав свою діяльність 5 червня 2015 року. Це перша така ісламська інституція не лише у Львові, але й у всій Західній Україні.

В ІКЦ функціонують:

— молитовна зала (мечеть);
— бібліотека з різноманітними носіями інформації російською й арабською мовами (численна література, компакт-диски, аудіо- і відео-касети про іслам і східну культуру);
— недільна школа з вивчення арабської мови і культури ісламського світу.

Також надається можливість провести обряд нікях (одруження), джазан-намаз (заупокійна молитва),  наряджання покійного.

У Центрі проводять уроки з фікху,  Корану, історії ісламу.