“Львівщина повинна показати приклад єдності під покровом християнської любові усій Україні”, – ієромонах Маркіан (Каюмов), УПЦ

10378063_10152448931788665_8760650620140395958_nУ нелегкі часи для нашої держави, коли віра в Бога, повага до ближнього і любов до рідної землі мають протистояти усім проявам жорстокості, ми вирішили дізнатися відповідь на одне важливе запитання. Які моральні розбіжності, окрім конфесійної приналежності, віруючі християни, мешканці Львова (духовенство та віряни), мають подолати, щоб розвинути екуменічний діалог заради єдності України? Своїми думками з цього приводу із “Духовною величчю Львова” поділився ієромонах Маркіан (Каюмов), керівник прес-служби Львівської єпархії Української Православної Церкви.

“В першу чергу, християнам потрібно усвідомити своє високе покликання бути справжніми християнами. А це означає, що кожен віруючий львів’янин повинен керуватися основними християнськими чеснотами у своєму повсякденному житті. Це любити всіх без виключення людей, поважати вибір і переконання іншого, співстраждати тим, хто потребує нашого милосердя, поступатися власними амбіціями заради блага іншого, берегти свою домівку, місто, країну. Це ті якості, які ідентифікують людину як християнина, і ті якості, які повинні об’єднувати всіх християн”, – зауважив він.

Також о. Маркіан (Каюмов) наголосив, що саме Львівщина повинна продемонструвати приклад толерантності, взаємоповаги та віри у духовні цінності усій Україні, щоб спільно протистояти тим силам, які намагаються нас розділити: “Якби ці, на перший погляд, прості істини стали першочерговими в житті кожного – ніхто і ніщо не змогло б внести в нашу спільну оселю розбрату і ненависті – чим завжди користуються зацікавлені у роздмухуванні агресії треті сили. Це не просто моральні якості – це запорука сильного суспільства, адже давно відома істина – щоб подолати народ, його потрібно розсварити – “Розділяй і володарюй”! Тому Львівщина – регіон, який поклав початок змінам в нашій державі, повинен знову показати приклад єдності людей всій Україні, але єдності під покровом християнської любові”.