Львівські школярі долучилися до дискусії “Подвиг українських Майданів: від ЗУНР до Небесної сотні”

Сьогодні, 18 лютого, з нагоди п’ятої роковини подій на Майдані учні львівських шкіл взяти участь у дискусії «Подвиг українських Майданів: від ЗУНР до Небесної Сотні», де поділилися власними переживаннями щодо цієї теми та поспілкуватись з рідними загиблих Героїв. Подія відбулася у Львівській міській раді. 

DSC_2501

Зі вступним словом до старшокласників звернувся заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко. Він закликав дітей пам’ятати, що усі ми завдячуємо мирним небом і можливостями самореалізації Героям, котрі віддали своє життя на Майдані п’ять років тому.

«Сьогодні ми маємо можливість вшанувати цілу віху від страшних подій на Майдані, і власне зараз наші спікери хочуть поговорити з вами про героїзм, про сильних людей, про історію, яка творилася і твориться на наших очах, про яку ще багато-багато років згадуватимуть і вивчатимуть з книжок. Саме зараз ми маємо можливість послухати та поговорити з рідними Героїв Небесної Сотні», — сказав заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

DSC_2498

“Коли ти йдеш зверху від Грушевського до стели Незалежності і дивишся в очі людей з тих портретів, то думаєш хто ти є, яка ти людина. Даєш відповіді на свої запитання. Чи ти не нівелюєш смерть цих людей, чи ти не знецінюєш цієї великої жертви” – підкреслила журналіст сайту “Духовна велич Львова” Юліана Лавриш. Вона також поділилася своїми особистими пережиттями Майдану і постмайданного періоду. На думку, Юліани Лавриш, кожен з нас має зазирнути у вічі Героїв і відтак переосмислити своє власне життя.

DSC_2505

 

 Натомість директор Наукової бібліотеки Львівського Національного університету імені Івана Франка Василь Кметь наголосив на особистісному контексті ставлення до історії. Адже це ті події від яких нас не відділяють століття.

DSC_2510

“Мені здається, що події 2014 року якоюсь мірою стали також свідченням і виявом тяглості значно тривалішого процесу. Того процесу, який розпочався не сьогодні і можливо навіть не за 100 років до того,але це тривале ХХ сторіччя і стало тим епізодом. Я мав велику честь і велику нагоду спілкуватися із одним із Героїв Небесної сотні. І коли страшного 20 лютого я отримав коротку смску про те, що Богдана вже немає,у мене навіть не було сумніву про якого Богдана йдеться. І це започаткувало для мене певний діалог з Богданом і тою історичною тяглістю”

Про сенси подій п’ятирічної давнини розповіли рідні Героїв. Зокрема  брат загиблого Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника — Степан, а також вдова Героя Небесної сотні Андрія Дигдаловича – Наталія.

DSC_2517

“Йому було 28 повних років і це молода життєрадісна людина, молодий науковець, викладач. Чому молода людина у повному розквіті сил у 28 років померла і похована? “Я на передовій, ми ідемо у наступ”. Це були останні слова, які я почув від Богдана 5 років тому. Я знав, що він у Києві, у вирі всіх подій, але не міг уявити, чим це все може закінчитися. Він не дав мені дати тоді жодного слова. Яка передова? Який наступ? Про це я міг лише здогадуватися, адже Богдан був прихильником ненасильницької боротьби” – пригадує Степан Сольчаник.

DSC_2515

Вдова Андрія Дигдаловича, Наталія, закликала школярів пам’ятати  Героїв своїм життям. Стати хорошими художниками, письменниками, мандрівниками. Не боятися відкривати новий горизонт і продовжувати  змінювати країну.

“Коли він піднімався на Інститутську, то теж піднімався туди, щоб захистити ту молодь. Коли знали, що є перші загиблі, що під загрозою знаходяться ті діти, ці дорослі мужчини їхали, що захистити їх. І розуміли, що майбутнє України у небезпеці. І Андрій кинувся на Інститутську із дерев’яним щитом у руках.Захищати оцих дітей”.

Нагадаємо, цими днями минають 5-ті роковини подій на Майдані, під час яких загинуло більше сотні людей, що виступили на захист України та проєвропейських цінностей. Цього тижня Львів, традиційно, долучиться до вшанування пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні низкою заходів. Більше інформації тут.