Львівський скансен запрошує шкільні групи на традиційні передвеликодні майстеркласи з писанкарства

Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького запрошує школярів на традиційні передвеликодні майстеркласи з писанкарства.

Майстерки відбуватимуться щодня (крім вихідних) з 20 березня до 16 квітня 2023 року в музейному укритті. Участь можлива лише за попередньою реєстрацією.

«Наближається світле свято Великодня, одне з найбільших церковних свят року. Одним із його обов’язкових атрибутів є писанки, невід’ємний елемент традиційного святкування та один із культурних символів України. Долучайте малечу до давніх українських традицій, і нехай писанка, яку дитина покладе у святковий кошик, буде створена її власними руками!» – зазначають організатори.

Для кого: для шкільних груп (2 осіб, що супроводжують групу – безкоштовно);
Де: музейне укриття;
Коли: щодня (крім вихідних) з 20 березня до 16 квітня;
Вартість: 250 грн. з дитини;

У вартість майстеркласу входить:
– супровід майстра;
– пізнавальна програма;
– матеріали, необхідні для виготовлення писанки;
– вхідний квиток до музею.

Як потрапити: лише за попередньою реєстрацією за тел. +38 068 525 9185.

Діти власноруч виготовлять великодній символ, обравши для своєї писанки запропоновані взірці з музейної колекції, спробують писати писанки різними техніками, а також дізнаються про особливості писанок різних регіонів заходу України.

Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Львів Скансен (коротка назва), Шевченківський гай (народна назва), є знаковою культурною установою: він є історичним центром відродження національних традицій, улюбленим місцем дозвілля львів’ян та обов’язковою складовою більшості всеукраїнських та європейських туристичних маршрутів. Від часу офіційного заснування і дотепер Музей зберігає, досліджує і популяризує культуру, народну архітектуру та давній побут усієї Західної України. За цей період сформовано фондову збірку з понад 21 тис. предметів та зібрано 110 великих архітектурних об’єктів, серед яких є унікальна і найбільша у Європі колекція сакральних споруд. До процесу збереження культурної спадщини свого часу долучалися визначні особистості: Андрей та Климентій (Шептицькі), Михайло Драган, Іларіон Свенціцький, Олександр Бодревич-Буць, Архип Данилюк та багато інших.

Нагадаємо, серед багатьох цікавих заходів, які проводить Шевченківський гай, є, зокрема, музейні зустрічі для дітей, присвячені вивченню української культури. Під час цих візитів діти можуть ознайомитися з народними звичаями та традиціями, досліджуватимуть побут наших предків та вивчатимуть ремесла на майстерках від музейних майстрів.