Мережа «Eleos-Ukraine» провела конференцію, присвячену питанням подолання ВІЛ-інфекції

16 грудня 2022 року в Києві пройшла щорічна Міжнародна конференція «Віра за життя», присвячена питанням подолання ВІЛ-інфекції та протидії стигмі і дискримінації щодо людей, які живуть з ВІЛ. Конференцію організувала мережа «Eleos-Ukraine», яка є представником Синодального управління соціального служіння ПЦУ.

За 10 місяців цього року зареєстровано 10 тисяч 239 нових випадків ВІЛ-інфекції. Повномасштабне вторгнення РФ в Україну хоч суттєво не змінило загальну картину поширення інфекції, проте підштовхнуло релігійні організації, громадський сектор та ВІЛ-сервісні організації спільно з державою посилити увагу подоланню стигми і дискримінації щодо людей з ВІЛ.

Два роки тому в грудні релігійні спільноти України приєдналися до Глобального Партнерства з усунення всіх форм стигми та дискримінації, пов’язаних з ВІЛ, що організований БО «100% Життя» в партнерстві із ГО «Елеос-Україна». Це стало важливим кроком як для релігійної спільноти, так і для людей, які живуть з ВІЛ/СНІД в Україні, та щоденно стикаються зі стигмою та дискримінацією. «Як показують соціологічні дослідження – роль церкви та релігійних організацій серед населення України дуже вагома. Багато років люди, які живуть з ВІЛ, мали протистояння із релігійними діячами. Але сьогодні спільними зусиллями знайдені компроміси для того, щоб допомогти людям подолати соціально небезпечні хвороби», – протоієрей Сергій Дмитрієв ПЦУ.

Крім того була затверджена «Стратегія церков і релігійних організацій України у сфері громадського здоров’я та протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу». У документі йдеться про те, що релігійна спільнота будь-якої релігії є територією добра та милосердя, де допомагають людям; в усіх питаннях щодо здоров’я та благополуччя – як у лікуванні хвороб, так і збереженні здоров’я. ВІЛ-інфекція вже не є загрозою громадському здоров’ю в Україні, що стало можливим у тому числі завдяки об’єднаним зусиллям церков та релігійних організацій, їх служителів та віруючих. Досвід та механізм співпраці релігійних організацій щодо протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні поширено та застосовано для інших проблем у сфері здоров’я та добробуту. Церкви та релігійні організації максимально реалізують свій потенціал, активно співпрацюють між собою та готові до протидії різним викликам у сфері охорони здоров’я.

Саме питанням ролі церков у подоланні стигми і дискримінації, спільним діям кожної з гілок влади та громадського сектору і була присвячена щорічна конференція «Віра за життя». На заході були підведені підсумки роботи Всеукраїнської Ради Церков та Релігійних організацій. Говорили про успіхи в сфері медичного капеланства на законодавчому рівні. Представники різних конфесій поділилися досвідом реагування на виклики пов’язані з військовими діями, відкриття шелтерів-притулків для вимушених переселенців. Головним було бажання спільнодіяти та перемагати ворога, хвороби і байдужість!

Повідомила Наталія Гейман, координаторка проєкту «Позитивна віра»

ЕЛЕОС-УКРАЇНА платформа взаємодії неурядових організацій, релігійних громад, державного сектору, заснована на демократичних цінностях та поза будь-якими видами дискримінацій з метою вирішення соціальних проблем. Елеос-Україна — це величезна спільнота небайдужих, метою якої є соціальне служіння: допомога ближнім, створення гідних умов життя для кожної людини, сприяння її духовному розвитку, отриманню освіти, роботи, якісної медичної допомоги, їжі, житла та усього необхідного. Спільнота стежить за дотриманням прав людини й надає всебічну підтримку тим, хто її потребує.