“Молімося і просімо Бога, щоб ми достойно перейшли свою особисту пасху”, — владика Володимир (Груца)

Єдність з Отцем  надавала Христові надзвичайну силу. Ось що означає молитовне життя! На цьому наголосив єпископ-помічник Львівської архиєпархії Преосвященніший Володимир під час розважань над Божим Словом в Архикатедральному соборі св. Юра у п’ятницю 22   січня 2021 року.

Євангеліє від Луки 21, 37 – 22, 8.

За дня ж Він у храмі навчав, а на ніч виходив та перебував на горі, що зветься Оливна.  А зранку всі люди до Нього приходили в храм, щоб послухати Його. В той час наближалося свято Опрісноків, що зветься Пасха. І первосвященики та книжники шукали, як би його вбити, та боялись народу.  Ввійшов же сатана в Юду, на прізвище Іскаріот, що був з числа дванадцятьох, і він пішов умовитися з первосвящениками та начальниками, як би його видати.  Зраділи ті і згодилися дати йому гроші. Він пристав на те й шукав нагоди, щоб видати його тайкома. Настав день Опрісноків, коли треба було жертвувати пасху.  Ісус послав Петра та Івана і сказав: – Ідіть та приготуйте нам їсти пасху.

Немає опису світлини.

“Гора  у Святому Письмі відіграє важливе значення, оскільки є особливим місцем зустрічі Бога і людини.  Знаємо про Гору Блаженств чи Тавор, а особливо рідною для  Христа  була Оливна гора, де Ісус молився, щоб витримати у своїй Пасці, бо був на пасхальній дорозі”, – зазначив проповідник. 

Архиєрей зауважив, що зі слів євангелиста ми чуємо, що Ісус вночі молився, а вдень навчав. Виникає питання коли Він спав? “Єдність з Отцем Йому надавала надзвичайну силу. Ось що означає молитовне життя”, – наголосив він.

“Він посилає двох учнів: Петра й Івана, які є найстаршим і наймолодшим, щоб  вони приготували пасхальну вечерю. У ній взяв участь також і Юда, але споживши вечерю він не дотягнув до Пасхи. Петро йшов своєю пасхальною дорогою. Він відрікся Вчителя, а кінцево завершив своє життя мученицькою смертю за Христа. Іван витримав до кінця на хресній дорозі.  Ці обидва учні були учасниками пасхальних перегонів до порожнього гробу у великодній ранок”, – сказав проповідник. 

“Молімося і просімо Бога, щоб ми достойно перейшли свою особисту Пасху”,- закликав владика Володимир.