Молитва під омофором Богоматері: про святиню отців василіан у Брюховичах (Фоторепортаж)

2 грудня 2018 року, у смт. Брюховичі (вул. Широка 6) , відбулося освячення храму Собору Пресвятої Богородиці отців василіян. Молитву Чину освячення святині очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Хоч храм не набув свого остаточного внутрішнього вигляду, проте його двері відчинені для молитви вірних. Команда «Духовної величі Львова» побувала у новозбудованій святині та поспілкувалась із братом Тадеєм Херовичем, вихованцем Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені Йосифа Велямина Рутського, який розповів нам про святиню, а також життя спільноти.

21

Потреба функціонування святині

Храм Собору Пресвятої Богородиці розпочав своє існування ще у каплиці семінарії отців василіан, а тому має паралельну історію із творенням Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені митрополита Йосифа Велямина Рутського; який від першооснови був призначений для співпраці з різними монашими згромадженнями. Вже з 2015 року до інституту долучилися студенти від згромаджень редемптористів та оріоністів. Хоча храм був запланованим у структурі комплексу від початку творення семінарійної спільноти, проте остаточно будівельні роботи розпочали у 2011 році. Влітку 2013 року відбулося посвячення наріжного каменя. Вже у 2018 році відбулось формальне завершення будівництва, проте ще чимало треба докласти зусиль до кінцевої окраси споруди. Зокрема, є підвальні приміщення, які наразі є незавершеними у своєму призначенні, можливо, з часом тут будуть функціонувати катехитичні класи.

24

Перед обличчям Богородиці

Брат Тадей пригадує, як до семінарійної каплиці на молитву збиралося чимало вірних, дехто з тих, що не вмістились, перебували на Службах у трапезній кімнаті. «Безумовно, молитись у трапезній – це дуже по-домашньому, та все ж була цілковита потреба у самостійному храмі», – згадує брат Тадей. Новозбудований храм Собору Пресвятої Богородиці вражає простором і простотою. Тут є можливість вміщувати значно більшу кількість прихожан, а також співати на хорах завдяки чудовому акустичному звучанню. Над центральним входом – зображення Святого Духа і основні фрагменти із Богородичних свят. Тому вже з перших кроків відчуваєш опіку молитовного омофору Божої Матері.

У святині є поки що єдина ікона – Скинія Святая Святих, якій виповнилось 300 років. Також є макет цілого комплексу майбутньої мозаїки у святилищі, який поки що на папері. Оскільки зараз у святині переживають Різдвяні свята, брати василіани поставили креативну шопку.

25

При вході до святині справа і зліва є макет українського села та Єрусалиму. До речі, за словами брата Тадея, макет села найбільше подобається найменшим вірянам, адже там окрім зображення будиночків є також справжня залізниця. А на тетраподі можна побачити ясла з малим Ісусом та Пресвятим Сімейством. Цікаво, що вгорі над тетраподом красується величезна зірка із синьо-жовтим промінням. Спочатку брати мали на меті представити розташування зірки в небі із сяючим промінням, але тепер для багатьох вірних промені містять і національно-патріотичний аспект. Інсталяція вертепу у храмі має дуже глибинний посил – ми часто шукаємо Христа поза Вифлеємом, заглиблюючись у шум міста, у рутинність життя, у суєту. Насправді Різдво дуже близько – у бідних яслях, під сліпучою зіркою. Через те такий метафоричний посил дозволяє сучасній людині роздумати про вічне і справжнє.

22

Прийти до святині і помолитись можна у будь-який зручний час:

Будні дні

6:30 – Час Перший, опісля – Божественна Літургія

18:00 – Вечірня

Неділя

07:00, 10:00, 12:00 – Божественна Літургія

09:00 – Утреня

Святкові дні

07:00, 10:00 – Божественна Літургія

09:00 – Утреня

Також наразі храм Собору Пресвятої Богородиці у Брюховичах потребує ще додаткових ремонтних робіт до цілковитого завершення, тому тут можна скласти пожертву задля розвитку святині.

Підготувала Юліана Лавриш

Світлини – Оксани Бабенко