Митрополит Епіфаній: Ідеологія «русского міра» повинна бути засуджена так, як нацизм і більшовизм

У день річниці повномасштабного вторгнення російського агресора в Україну Предстоятель ПЦУ Блаженніший Епіфаній звернувся д вірних зі словом підтримки та пам’яті, в якому закликав засудження злочинної ідеології «русского міра» та її адептів. Про це інформує пресслужба ПЦУ. 

Згадуючи в цей день усі трагічні події та всіх Героїв, що віддали життя за Батьківщину, Предстоятель ПЦУ підкреслив: і моральна перемога України, і військові перемоги без незламності духу, віри в Божу допомогу, в ідеали правди і добра, віри в свободу, без жертовної любові до ближніх, які виявили і продовжують виявляти мільйони українців, були би неможливими. Ми наближаємо перемогу саме завдяки згуртованості та духовній незламності, але ціна дуже висока. 

«З великим болем ми спостерігаємо все нові й нові прояви надзвичайного цинізму, з яким кремлівська тиранія використовує релігійні теми та гасла, а також контрольованих нею лідерів релігійних спільнот і очолювані ними структури для підтримки свого зла. Не має жодного морального виправдання і є абсолютно ганебною позиція Московської патріархії та особисто її очільника Кирила Гундяєва, які, замість того, щоби підняти свій голос проти безумної війни з Україною, стали благословляти агресію та виправдовують злочинців», – зазначив Митрополит.

«Кремлівський тиран і його слуги у військовій формі, в костюмах чи релігійному одязі намагаються виправдати чинене ними зло посиланням на необхідність захисту традиційних християнських цінностей. Вони повторюють риторику нацизму, який у подібний спосіб шукав виправдання власним злочинам. Ці намагання для нас звучать так само, як цитування дияволом слів Священного Писання», – підкреслив Митрополит Епіфаній. «Ось чому, на наше глибоке переконання, ідеологія «русского міра» повинна бути так само засуджена, як і нацизм, більшовизм та інші людиноненависницькі концепції, що виправдовують зло. А Путін, Гундяєв та інші творці і пропагандисти ідеології “русского міра”, разом з воєнними злочинцями повинні постати перед міжнародним трибуналом і бути засуджені. Бо на їхніх руках кров, яку неможливо змити».

Кожен день нашої боротьби, наголосив Митрополит Епіфаній, має велику ціну, адже а кожен день, годину і навіть хвилину нашої свободи і свободи Європи від нової тиранії, заплачено ціною крові та життя українців. «Тому ми просимо всіх наших союзників та партнерів, всі демократичні країни продовжити надавати всю можливу допомогу, щоби якнайшвидше Україна перемогла російську імперію зла. Ми вдячні за те, що вже було зроблене для перемоги правди, але на цьому не можна зупинитися. Бо без вільної, єдиної, суверенної України, без перемоги над агресором, Європа, а значить і весь світ, не будуть в справжній безпеці».

Усіх вірних же Предстоятель ПЦУ закликав продовжувати постійну молитву, до якої здатна і покликана кожна людина, адже молитва стає внеском у велику перемогу. «В цей особливий для історії нашого народу та всього людства день ми просимо Господа зупинити примноження зла, зупинити російську агресію, просимо наближення перемоги для України і встановлення справедливого миру. І нехай, з Божою допомогу, цей рік буде роком завершення страждань українського народу від війни», – наголосив Митрополит Епіфаній.