У «День закоханих» Предстоятель ПЦУ Блаженніший Епіфаній звернувся до вірних із роздумами про природу любові та стосунків між людьми. Попри те, що сьогоднішній «день святого Валентина» не є церковним святом, Митрополит Епіфаній на своїй фейсбук-сторінці роздумує про важливість щоденного відчуття любові.
«Як би хто не ставився до поширеного зараз в масовій культурі “свята Дня закоханих”, але згадка про нього може бути слушним приводом згадати про те, чим для людства є кохання, любов, щастя. Недарма ці три слова я поставив поруч, бо кохання – одна зі сторін любові, без якої відчути щастя неможливо. Саме до любові закликав нас Господь, всі Його заповіді засновані на любові, Священне Писання теж, по суті, – про любов як непереможну зброю проти лиха, гріха і зла на цій землі», – зазначає він.
Митрополит Епіфаній підкреслює: любов – це те, завдяки чому виник і досі існує цей світ, вона дає тілесне і духовне життя, може окрилити людину, піднести над усіма проблемами і перепонами, а також дарувати силу їх здолати.
«Але чому буває навпаки? Чому не всі щасливі, коли «люблять», точніше, коли їм здається, що люблять? Тому що любов – це не бурхлива емоція, як часто помилково вважають. Любов – це не «я» на першому місці, любов – це не «за щось», не «заради» чогось, не «за певних» умов чи обставин. Любов – це не умови, не претензії, не ультиматуми, не егоїзм, не самозвеличення. Все навпаки: справжня любов жертовна, діяльна і безкорислива. Її не можна закрити чи сховати, вона породжує стільки добрих плодів у серці, що їх просто неможливо там всіх вмістити, і вони буквально «вириваються» назовні – блиском в очах, щасливою посмішкою, теплими обіймами, нестримним бажанням робити добро, захищати, оберігати, допомагати, радувати – попри все. Бо любов – це небайдужість, це щирість, відкритість, це завжди повага і завжди свобода».
Відтак стосунки між чоловіком і жінкою – це лише один з елементів щастя і один з багатьох способів виявити любов, зазначає Блаженніший. У грецькій мові, пригадує він, є декілька слів на означення любові: στοργή (сторгі) – батьківська любов, любов до рідних; φιλία (філія) – дружня, товариська любов; ἀγάπη (агапі) – духовна любов, піднесена, самовіддана, безкорислива. Цим останнім словом окреслюють любов до Бога – саме ту цілісну, досконалу християнську Любов.
«Тож любіть і будьте любимими повсякчас. Любіть Господа, своїх батьків, дітей, коханих, друзів, колег. Любіть життя, світ довкола і все, що його наповнює. «Все у вас нехай буде з любов’ю» (1 Кор. 16: 14) – бо любові ніколи не буває забагато!» – наголошує Предстоятель ПЦУ.