Сьогодні, 13 вересня 2019 року, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній очолив Божественну Літургію на місці об’явлення Матері Божої, де знаходиться Святе Джерело (урочище Заглина поблизу села Монастирок Жовківського району Львівської області).
Блаженнішому Митрополиту співслужили 14 архієреїв та духовенство з різних регіонів України. Участь у відпустовому святкуванні взяли тисячі паломників, які прибули сюди, щоб спільно з духовенством піднести молитви до Небесного Престолу.
Наприкінці Літургії до вірних зі словами проповіді звернувся Блаженніший Епіфаній, розповівши про історію свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці. Вділивши архіпастирське благословіння, Митрополит Київський закликав усіх до щирих молитов та наполегливої праці задля утвердження Української Помісної Православної Церкви.
Митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Високопреосвященний Владика Димитрій висловив вдячність Його Блаженству за візитацію єпархії та за молитви, які возносяться Першосвятителем під час кожного Богослужіння. Високопреосвященніший Владика підніс як знак вдячності Предстоятелю просфору та букет квітів. Святкування завершилось спільним співом многоліття.
Довідка: згідно з народними переказами, тут, 13 вересня, у далекому XVІІ ст., у день, коли відзначають свято Покладення чесного пояса Пресвятої Богородиці, відбулось явлення Божої Матері, а згодом і чудо: з-під землі почало бити джерело.
Через деякий час біля цього джерела отримала оздоровлення і зцілення незряча донька місцевого пана, яку не могли вилікувати лікарі. Тоді пан подарував громаді села Монастирок землю, на якій знаходилось джерело.
Вперше у історичних джерелах капличка біля цілющого джерела згадується у 1872 р., відтоді тут розпочалося справжнє паломництво християн.
При радянській владі каплицю, хрест і навіс над джерелом часто руйнували перед святом 13 вересня, напередодні початку масової прощі. Проте люди завжди знаходили можливості для відбудови цієї каплиці.
Нині до цілющого джерела люди приходять щонеділі. Вода не псується, залишаючись свіжою. Кожного року 13 вересня до цілющого джерела організовується проща з різних куточків України. У 2006 р. біля статуї Пресвятої Богородиці було вмонтовано капсулу із голгофською землею, яку привіз прочанин із Єрусалима. На місці цілющого джерела знаходиться капличка і басейн-купіль, посередині якого встановлено хрест.
Джерело: фб-сторінка о. Руслана Матвієнка
частина фото із фб-сторінки о. Володимира Ведміцького