Митрополит Епіфаній спрогнозував, коли українські Лаври перейдуть до ПЦУ

Митрополит Епіфаній розповів про першочергові завдання ПЦУ, українські лаври та стосунки з Московським Патріархатом.

21

Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Православної Церкви України Епіфаній розповів про те, які три ключові завдання він ставить перед собою як глава ПЦУ, повідомляє УНІАН з посиланням на НВ.

“Перше — зберегти єдність, яка була задекларована на об’єднавчому соборі. Друге — звернути особливу увагу на освіту. Оскільки я був ректором, для мене це питання дуже важливе: освіта — наше майбутнє. Третє завдання — це молодь, яку ми повинні залучити до церкви. Але без духовної освіти, в цілому без розвитку освіти ми не зможемо цього зробити”, – заявив Епіфаній.

Згадав Митрополит і про статус Лавр.

“Лаври — духовно-культурне надбання українського народу. І я вірю, що Господь створить такі умови, що лаври перейдуть в Помісну українську Церкву. Думаю, що це станеться протягом наступних років, можливо, навіть року. Я б хотів, щоб лаврські ченці самостійно прийшли до усвідомлення того, що немає іншого шляху, крім шляху об’єднання, щоб разом творити нашу новітню історію”, – висловив впевненість митрополит.

Окрім вищезазначеного, Епіфаній згадав і про стосунки з Московським Патріархатом.

“Після об’єднавчого Собору та отримання томосу я жодного разу не перетинався з ієрархами та духовенством вже Російської православної церкви України. Тобто у них немає бажання вести діалог, немає аргументів. Але я готовий до спілкування, готовий знаходити час для діалогу про єднання всіх православних в єдину церкву. Проте з їхнього боку, очевидно, що такого бажання немає”, – наголосив він.

Джерело: 5 канал