Митрополит Епіфаній: «З Божою допомогою впевнено увійдемо в новий рік переможцями!»

Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній на своїй фейсбук-сторінці поділився думками щодо підсумків 2022 року. 

«За цей рік ми дуже змінилися завдяки Промислу Божому, який всякому добру допомагає, а зло зупиняє та обертає до добрих наслідків. Наш народ проходить найважчі випробування війною. Ми не бажали цієї війни, нам підступно і жорстоко нав’язав її ворог, який вдерся на нашу землю, проливаючи кров, сіючи смерть і насилля. Але ми не зламалися і не здалися, як на те сподівався агресор. Ми – вистояли, а тому вже морально перемогли», – зазначив Митрополит.

Блаженніший Епіфаній наголосив: за цей рік українці навчилися відділяти важливе від неважливого, правду від неправди, стали одностайними щодо руху від Москви. Цей рік згуртував і змусив усіх духовно подорослішати – навіть діти на рівні з дорослими у різний спосіб допомагають наблизити перемогу, і всі навчилися цінувати рідну мову, Церкву, традиції, а ще – зрозуміли, хто є другом, а хто – ворогом. «Ми ще більше полюбили своє, рідне – бо під загрозою втрати ми зрозуміли, наскільки цінним воно є для нас. І ми всі разом стали на його захист – усією нашою великою українською, такою різною, але – родиною… Наш самозваний “брат” гірший за відкритого ворога, бо гострив ножа на наше горло під слова про “братерство” та “дружбу народів”. І коли нам розповідали про небезпеку “за горами”, то виявилося, що справжній великий ворог був у нас “за плечима”», – зазначив Предстоятель ПЦУ. 

«Цей рік став для нашого народу роком прозріння, розуміння, кардинальних змін. Будь-які зміни болючі. Нинішні для українців стали вкрай страждальними, але вони необхідні», – акцентував Митрополит Епіфаній і підкреслив: ми стоїмо нині  порозі не лише нового календарного року, а також на порозі нової віхи в історії буття нашого народу. «Як ніколи, ми єдині у своєму бажанні:  І МИРУ! Вірю: це бажання неодмінно справдиться, бо ми – на боці світла і правди, з нами Бог. Нам, українцям, освічує шлях любов, а їх, ворогів, засліплює ненависть. Тож перемога буде за нами – тими, хто ясно бачить свій шлях, любить і воює на стороні добра. З Божою допомогою, впевнено увійдемо в новий рік переможцями! Закликаю на весь український народ Господнє благословення», – наголосив Блаженніший Епіфаній.