Людям замало знати, що вони їли й пили перед Господом та чули його навчання на майданах. Важливо, щоб вони приготувалися пройти через тісні ворота Господньої любові та милосердя в Царство Боже. На цьому наголосив Архиєпископ і митрополит Львівський Високопреосвященніший Ігор (Возьняк) під час проповіді в Архикатедральному соборі св. Юра з нагоди дня подяки катехитів Львівської Архиєпархії УГКЦ.
На початку своєї проповіді Львівський митрополит зауважив, що живемо у подібному часі, який панував після вигнання прародичів з раю; як були за днів Ноя, подібно, як перед приходом Христа на землю й ті, що народилися по Різдві Ісуса, що замешкують землю до сьогоднішнього дня.
Правда, – каже Високопреосвященніший Ігор, – що часи були різні, люди, спочатку мешкали на землі по 900 років, згодом, менше років, бо, коли дуже грішили, то сам Бог жалівся: «… Не перебуватиме дух мій у чоловікові назавжди, бо він також є тіло, й тому віку його буде 120 років» (Бут 6,3).
За його словами Бог обмежив людині вік життя на землі до значно коротшого, бо він пізнав «… що людська злоба на землі велика та що всі думки й помисли сердець увесь час тільки злі, і жалував, що створив людину на землі, тож на серці йому стало важко» (Бут 6,5-6). Ось, так сталося, що люди небезпечно грішили, не слухали Бога, жили відносно своїх забаганок, знаємо, що стався, навіть, потоп через велику погрішність людей. Від початку створення людини й до тепер, так буде до кінця світу, що людина переходитиме в інший світ, помирає тіло, а душа здає звіт перед Богом – отримує нагороду або покарання.
“Яке покарання?” – запитує архиєрей і відповідає: “Про таке говорив Ісус Христос: «… Ідіть від мене геть, прокляті, в вогонь вічний, приготований дияволові й ангелам його» (Мт 25,41). Ми розуміємо, що втратити вічну нагороду – це уже нескінченне покарання!
Проповідник пригадав про один із фрагментів життя Ісуса Христа, який, часто, цілими днями навчав людей, оздоровляв їх, визволяв від впливу злого духа, а вночі виходив на гору, щоб молитися до свого Небесного Отця.
“Спаситель не потребував молитви, Він – Бог, але молився, щоб нас, людей, навчити молитися, розмовляти з Отцем, що на небі. Святий апостол Лука пригадував про те, що Ісус Христос говорив людям про Боже Царство, яке Небесний Отець приготував усім людям, але його здобудуть добрі, ті, хто виконували волю Господню. Царство Небесне даремно не дається, його необхідно здобувати силою, тобто, пануванням в доброму над собою”, – наголосив він.
Митрополит Ігор розповів, що хтось зі священиків переслав йому коротке відео на вайбер, в якому йдеться про опитування людей журналістом Олегом Бόковим про їхнє відношення до Різдва Ісуса Христа і чи вони святкують цей празник?
“Багато говорили про традицію, дух, про свято зустрічі з друзями, рідними, про застілля, веселощі, про добро, настрій, гарні обставини тощо. Одна молода особа, сказала, що святкувати Різдво – це богохульство, вона не святкує й не вірить в Бога? Коли її запитали, що вона думає про святкування Різдва віруючими людьми, ця дівчина відповідала, що для кожної особи це свято сприймається на свій розсуд. Ось, так, здається, багато святкують празник Різдва Христового, але дуже мало людей вникають у суть цього свята, в суть народження Спасителя, Бога в людському тілі, у правду потреби спасіння.? Найкраще відповідав 11-12 літній хлопчина, який говорив, що люди не знають Бога і він висловив бажання, щоб усі повірили в Господа”, – додав Архієпископ і митрополит Львівський.
“Тому для катехитів, які зібралися сьогодні на спільну молитву, завжди стоїть великий виклик, щоб ще ревніше навчати народ правд віри, потребу знати про Бога, про спасіння та вічне життя. Людям замало знати, що вони їли й пили перед Господом та чули його навчання на майданах, але, щоб вони приготувалися пройти через тісні ворота Господньої любові та милосердя в Царство Боже. Бо людині добром не обернеться те, що вона заявляє, що не вірить в Бога й немудро вставляє слово богохульство, не розуміючи значення слова та, не вміючи його правильно використати”, – наголосив владика Ігор.
“Хай Господь благословить усім в реалізації добрих намірів та вчинить своїми учнями всі народи (пор. Мт 28,20). Хай пресвята Богородиця допоможе нам у здійсненні благородних планів у справі спасіння! Бажаю усім вам радісних свят Різдва Христового та щасливого Нового року!” – побажав на завершення Восокопреосвященніший Ігор.
Як ми повідомляли, катехити Львівської Архиєпархії УГКЦ подякували Богові за рік. Фоторепортаж.