На факультеті журналістики говорили про виклики пандемії в онлайн-комунікаціях Церкви

16 вересня 2021 року, у лабораторії «Контент і технології» кафедри нових медій факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, відбувся науковий семінар «Виклики пандемії в онлайн-комунікаціях Церкви». У ньому взяли участь студенти четвертого та п’ятого курсів факультету, викладачі кафедри та усі охочі.

Нагадаємо, що лабораторія «Контент і технології» буде створювати інноваційно-освітнє середовище для студентів, викладачів, науковців.

Основний напрям роботи лабораторії – організація майстер-класів, круглих столів, семінарів, у тому числі на суспільно-релігійну тематику.

Лабораторія стане для факультету і дискусійним майданчиком, і платформою для творення проектних програм.

Отже, тема онлайн-комунікації та її специфіки особливо актуальна у наш час. Адже з початком пандемії наше суспільство трансформувало своє бачення і сприйняття інформації з офлайну в онлайн.

«Цей науковий семінар є одним із перших заходів новоствореної лабораторії на факультеті журналістики. Аналізуючи сучасну ситуацію, ми не випадково обрали тему, – як реагує на виклики пандемії саме Церква. Через карантинні заходи священнослужителі змушені перенести свою діяльність на цифрові платформи, зокрема у соціальні мережі. У церковних колах з’явилося чимало дискусій про Таїнства онлайн, зокрема про Євхаристію та Сповідь. Отже, пандемія однозначно вплинула на саме внутрішнє середовище Церкви, спонукала духовенство до думки, що лише проповіді з амвону не достатньо, потрібно використовувати онлайн-інструментарій, який поглиблює комунікацію між Церквою та суспільством. Через такі непередбачувані обставини Церква продемонструвала нові шляхи у вирішенні проблем з комунікацією мирян і духовенства. Адже не можна залишати паству без духовної поживи», – зазначила завідувач лабораторії «Контент і технології», доцент кафедри нових медій, редактор сайту «Духовна велич Львова» Юліана Лавриш.

Впродовж семінару студенти та викладачі ділилися досвідом написання наукових робіт. Коротко своє дослідження представила магістрантка кафедри  нових медій Софія Витівська, яка досліджує, як пандемія COVID-19 вплинула на комунікацію Української Греко-Католицької Церкви.

«Тема онлайн-комунікації Церкви сьогодні є максимально актуальною. Пандемія стала для неї випробуванням, та одночасно поштовхом до розвитку, до пошуку нових шляхів комунікації. З’явилося безліч греко-католицьких онлайн-проєктів та благодійних акцій. Тому мені дуже цікаво досліджувати цю тему у своїй магістерській і рада, що можу ділитися власним досвідом», – наголосила магістрантка кафедри нових медій Софія Витівська.

У семінарі взяла участь випускниця факультету журналістики, яка теж аналізує комунікацію Церкви через різні онлайн-платформи, вона також поділилася досвідом написання дослідження, використовуючи поради з минулорічного міжнародного проекту написання студентських наукових робіт.

«Пандемія навчила нас оперативно й інтенсивно пристосовуватися до нової реальності. Люди ніколи не зможуть повністю себе вберегти від викликів. На прикладі Церкви, яка адаптувалася до цифрових технологій і проводить євангелізацію в Інтернеті, ми побачили,  що не існує безвихідної проблеми. Кожні труднощі, зокрема пандемія, є нагодою, щоб стати кращими», – поділилась бакалавр факультету журналістики ЛНУ ім. Івана Франка, студентка Школи журналістики та комунікацій УКУ Наталя Стареправо.