Львів — місто, яке (не) пережило. У межах Європейських днів єврейської культури Україна та весь світ вшановує, згадує та спільно переосмислює страшну і болючу сторінку минулого — історію жертв Янівського концтабору та Львівського ґетто. У рамках проведення меморіальних заходів до 75-річчя ліквідації Львівського ґетто та Янівського концтабору на «Просторі Синагог» відбувся концерт-молитва.
Сьогодні на «Просторі Синагог» відбувся концерт-молитва до 75-річчя ліквідації Львівського ґетто та Янівського концтабору за участю вокально-інструментального ансамблю «Варнічкес» Всеукраїнського єврейського благодійного фоyду «Хесед-Ар’є», Сергія Гаврилюка (альт), проекту Наталії Вакшинської, Еленори Разгон (вокал).
Нагадаємо, у Львові відбуваються меморіальні заходи до 75 річниці ліквідації Львівського ґетто та Янівського концтабору.
Програма заходів розпочалася сьогодні о 12.30 з відзначення організацій та ініціатив, які досліджують, зберігають та популяризують єврейську спадщину Львова та регіону. Символічною відзнакою став ключ від синагоги. На цій зустрічі кожна із 75 скляних копій цього ключа отримала свого адресата як символ вдячності за привернення і примноження пам’яті про єврейські спільноти і їхню культуру після років забуття.
Далі о 15.00 год в Урочищі «Піски» (вул. Омеляна Ковча) — місці, яке в часи Голокосту було однією з локацій, де проводились масові розстріли в’язнів Львівського ґетто та Янівського концтабору, відбувся меморіальний концерт.
Також програма продовжиться низкою екскурсій:
3 вересня о 16.00, 18.00 — екскурсії виставкою «Табір примусових робіт „Янівська“ — індустрія терору» у Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору»
4 вересня о 18.30 — міська прогулянка «Підземний світ: історія виживання в час Голокосту у львівських каналізаціях»
6 вересня о 17.30 — міська прогулянка «Вулицями втраченого дитинства: Лешек Аллерханд і Голокост у Львові»
Програма відбудеться у рамках проекту «Lwów, לעמבערג, Львів, Lemberg’43: Місто, яке (не)пережило» — серії меморіальних заходів до 75 річниці ліквідації Львіського ґетто та Янівського концтабору у Львові.
Координатор проекту — Меморіальний музей тоталітарних режимів «Територія Терору» у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи.
Партнери: управління культури Львівської міської ради, Всеукраїнський єврейський благодійний aонд «Хесед-Ар`є», Благодійний фонд Брей Бріт «Леополіс» імені Еміля Домбергера, Львівський органний зал, Львівське товариство єврейської культури ім. Шолом-Алейхема, Єврейська спадщина Рогатина.
Джерело: ЛМР