«Наш Гімн закликає нас до пам’яті, відповідальності і пошани усіх, хто віддав своє життя» – о. Степан Сус

Сьогодні у Львові о 13.30 год. відзначили День першого публічного виконання Державного гімну України. З цієї нагоди на площу Ринок запросили гостей міста та всіх охочих до його спільного виконання. Така акція вже стала традиційною для Львова і відбувалась четвертий рік поспіль.

До акції долучилось понад тисячу осіб, зокрема, Герой України Ігор Юхновський, віце-ректор УКУ Мирослав Маринович, ректор ЛНУ ім. І. Франка Володимир Мельник, військовий капелан, настоятель Гарнізонного храму свв. апп. Петра і Павла о. Степан Сус, Марія Музичук з родиною, міський голова Львова Андрій Садовий. Виконання Гімну присвятили Надії Савченко.

«Хочу подякувати всім, хто сьогодні знайшов можливість прийти сюди, до Ратуші, щоб разом вшанувати наш Гімн. Мені приємно, що традиція, яка пішла зі Львова, сьогодні підхоплена у дуже багатьох містах нашої держави. Сьогодні чисельно у великих та малих містах виконують наш український Гімн. Я би дуже просив, коли ми сьогодні співаємо наш Гімн, щоб ми його присвятили Надії Савченко. Слова Гімну відображають суть нашої героїні. Їй сьогодні важко, складно, але ми всі з нашою героїнею», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Брали участь у заході учнівська та студентська молодь міста спільно з громадськими організаціями та об`єднаннями, а також представниками духовенства.

«Останні два роки ми з вами переживаємо не прості моменти у нашій країні, ми зустрілись обличчя в обличчя зі смертю. Але є речі, які ніколи не помирають. Це наша любов, повага. Думаю, що кожного разу, коли ми виконуємо наш Гімн, це не є пісня, а річ, яка закликає нас до пам’яті, відповідальності і пошани усіх тих, хто віддав своє життя, навіть, за слова цієї пісні. Пам’ятаймо наших героїв, наших друзів, знайомих, братів і сестер. Стараймось продовжувати їхні діла, їхні вчинки. Задумуймось над словами нашого державного Гімну. Думаю, що ті, хто живуть цими словами, за ними – майбутнє нашої країни. Але майбутнє розпочинається вже сьогодні. Нехай Господь нам в цьому допомагає», – зазначив отець Степан Сус.

Родзинкою заходу стало спільне виконання Державного гімну одразу трьома військовими духовими оркестрами Львова: Державного університету безпеки життєдіяльності, Академії сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного та оркестру Західного територіального управління Національної гвардії України.

«Вже четвертий рік поспіль стало доброю традицією у Львові вшановувати державний Гімн України спільним виконанням на площі Ринок. Це гарна нагода зібратися та засвідчити свою любов до нашої країни. Адже щоразу, виконуючи гімн, ми вкотре підтверджуємо, що, єднаючись, здобудемо перемогу над усіма ворогами», – зазначив начальник управління внутрішньої політики ЛМР Євген Бойко.

Нагадаємо, публічно Державний гімн України виконали рівно 151 рік тому в Перемишлі — під час першого в Західній Україні Шевченківського концерту.

Фото: Валентина Євтушок, Олександр Мазуренко