Папа Римський Франциск одного разу звернувся до молоді з такими словами: “Багато хто каже, що молодь незібрана та поверхнева. Вони дуже помиляються! Одначе ми мусимо визнати, що слід міркувати над своїм життям та скеровувати його в майбутнє”. Варто не забувати, що Церква завжди намагається бути поруч з нами, тобто йти назустріч Богу. Різноманітні виклики та розвиток сучасного світу також змушують Церкву “тримати себе в тонусі”. Ба більше, вона постійно вчиться опановувати все нові здібності для розмови з молоддю.
Саме тому у квітні вдруге стартує навчальний курс про Молодіжний Апостолят Парафії для священиків УГКЦ, мета якого забезпечити священиків потрібними знаннями та навиками для ефективного душпастирства молоді в сучасному світі. Тож про актуальність, потребу та інноваційність цього курсу поділився під час розмови для нашого ресурсу голова Комісії у справах молоді УГКЦ та один із спікерів (та організаторів) проекту о. Ростислав Пендюк.
Мета курсу: для чого і чому?
Наш намір — це зробити навчальний курс, який буде максимально корисним, знання якого будуть застосовуватися під час праці з молоддю. В сучасному світі ми переконуємося, що лекційний формат вже не працює. Ми настільки багато маємо або можемо отримати нової інформації, що коли в черговий раз нам передають її, то воно просто проходить повз нас, навіть якщо вона була дуже корисною. Ми просимо наших викладачів, щоб усі зустрічі були максимально інтерактивними та рухливими для учасників. Ми прагнемо, щоб наші священники під час занять активно дискутували та шукали необхідні відповіді.
Ідея проекту базується на тому, що люди, які раніше навчалися в інших галузей певних знань, тепер можуть отримати їх на цьому курсі. Під час навчання для учасників надається можливість зустрітися з іншим досвідом, адже отці будуть відвідувати парафії, які мають позитивний досвід праці з молоддю. Окрім цього, організатори підготували для священиків один виїзний модуль у Польщу, який триватиме 2-3 дні. Він буде спрямований на обмін досвідом з молодіжними організаціями Польщі.
Практичність навчання
Минулий курс був частиною певного експерименту, оскільки ми багато консультувалися та радилися з учасниками під час їхнього навчання. Тому частково програма курсу базується і на основі їхніх відгуків. Проте ми також використовуємо досвід інших навчальний програм.
Крім того, під час минулого курсу нам забракло спілкування з молоддю. Адже для того, щоб зрозуміти чого вона потребує, ми можемо запрошувати академіків, які досліджують молодь. Однак з іншого боку, ми можемо піти до молоді і запитати у неї, чого ж вона хоче. Тож ми більше схиляємося до другого варіанту. Тому цього разу курс буде більш структурованим, а також буде більше досвіду спілкування з молоддю.
Окрім реєстрації, ми проводитимемо співбесіду, аби почути мотивацію учасників щодо навчання. Ми нікого не залякуємо, але вони мають розуміти для чого їм це потрібно. Навчання має мотивувати до пошуку, творчого підходу, ентузіазму та до того, що ми сьогодні полюбляємо називати креативом. І нам дуже приємно, що викладачі з таким трепетом поставилися до пропозиції і радо погодилися брати участь у такому проекті.
Ми маємо приклади, коли єпархії відчувають, що їхні священики цього потребують і оплачують їм це навчання (зокрема можна подякувати Самбірсько-Дрогобицькій єпархії та Стрийській єпархії, а Львівська освітня фундація також взяла на себе кількох учасників). Не всі священики можуть знайти ці кошти, проте нам дуже приємно, коли єпархії та владики підтримують їх у цьому, інвестуючи у своїх священиків.
Про завдання курсу
“Обов’язковою частиною навчання буде завершальний проект. Кожен учасник зможе отримати посвідку (диплом/сертифікат) після закінчення навчання. Проте перед тим він повинен захистити свій проект перед комісією. Цей проект має стосуватися праці з молоддю в парафії, тобто у ньому учасник курсу має продемонструвати своє бачення того, що він може реалізувати у своїй парафії як душпастир”, — розповів о. Ростислав Пендюк.
Для учасників курсу передбачено 25 місць зі всієї України. Як запевняють організатори, так буде найкомфортніше для учасників та їхніх спікерів. Зокрема поділитися своїми знаннями для отців курсу погодилися такі лектори: владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ, Андрій Рождественський, PhD, викладач Львівської бізнес-школи УКУ (LvBS), виконавчий директор Центру Лідерства УКУ, бізнес-консультант, Сергій Потапов, TARS Project / Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах, Олена Мальцева, Кандидат економічних наук, розробник та куратор багатьох проектів, Андрій Гринчук, адвокат, керуючий партнер юридичної фірми “Гринчук та партнери” (юридична практика з 2004 року), Ярина Ключковська, фахівець із більш як 20-літнім досвідом, вона спеціалізується на стратегії комунікацій, комунікації керівників, кризовій комунікації та комунікації змін, а також о. Ростислав Пендюк, голова Комісії у справах молоді УГКЦ.
Варто зазначити, що Римо-Католицька Церква також має намір втілювати подібну ініціативу та зверталася із запитаннями до команди проекту.
Контакти:
097 71 16 904
Реєстрація: https://www.mapaedu.org.ua/reyestraciya
РЕЄСТРАЦІЮ ПРОДОВЖИЛИ ДО 4 КВІТНЯ 2018 РОКУ!
Детальна інформація (сайт проекту): https://www.mapaedu.org.ua
Джерело: Департамент інформації УГКЦ