«Не вірте тим, хто стверджує, що віра і наука – взаємовиключні поняття», – головний астроном Ватикану

director of the vatican observatory astronomer guy consoleДиректор Ватиканської обсерваторії астроном Гай Консольманьо дав інтерв’ю науковому журналу Science, в якому пояснив свою позицію взаємодії науки і християнства. За словами Консольманьо, Ватикан підтримує астрономію, тому що вона є важливою частиною людського буття. Вона розповідає, що в незаможних країнах люди жадають пізнати небо і все, що знаходиться за межами їхнього існування. І це ж пізнання може допомогти їм дізнатися природу свого буття і осягнути Бога, Який створив це все.

«Наукою Ватикан займається не тільки заради самих досліджень, а й для того, щоб віруючі не боялися науки, щоб вони знали, як влаштований світ. Ми хочемо переконати їх у тому, що наука – річ корисна. Не вірте тим, хто стверджує, що віра і наука – взаємовиключні поняття. Вони прекрасно уживаються. Раз Господь створив Всесвіт, і, сказавши, що «це добре», полюбив її так гаряче, що послав у світ Сина, то ми просто зобов’язані спробувати проникнути в таємниці світобудови. Ще Френсіс Бекон говорив, що Бог задумував наш світ, як складну головоломку для людей. Щоб хоч трохи пізнати Бога, треба зрозуміти, як цей світ створений », – сказав учений в інтерв’ю.

Свою наукову діяльність Консольманьо веде для того, щоб навіть самі християни не боялися йти в науку, і вважає, що астрономія є прекрасним способом пізнання Бога.

«Якщо ви думаєте, що знаєте вже все про Всесвіт, то ви нехороший вчений, і якщо ви думаєте, що знаєте все, що потрібно про Бога, то ваша віра недостатня», – наводить слова Івана Павла II Гай Консольманьо.

За матеріалами: kyrios.org.ua