Нідерландська делегація з військового капеланства зустрілася із посадовцями Львівської міської ради

29 травня 2019 року у Львівській міській раді відбулася зустріч нідерландської делегації з військового капеланства із посадовцями Львівської міської ради.

Нагадаємо, що проект обміну знаннями та досвідом експертів військового капеланства передбачає п’ятиденний колоквіум 27-31 травня 2019 р. з плануванням подальшої співпраці. Програма включає в себе: наради, зустрічі, виїзди на місця, ділення досвідом, лекції, наради з представниками урядових структур, Церков та релігійних організацій, інтерактивні сесії в робочих групах.

Метою є організація нарад/зустрічей делегацій експертів голландського та українського контекстів, до складу яких входять представники служб капеланства різних конфесій, включаючи капеланів, державних службовців із Міністерств оборони та закордонних справ, представників церковних та релігійних організацій відповідальних за душпастирство у Збройних силах, освітян, законодавців, а також делегатів профільних неурядових організацій. Довгострокова перспектива – створити платформу для обміну досвідом функціонування військового та інших форм капеланства на державному рівні.

Представниками від Львівської міської ради були Андрій Москаленко – заступник міського голови з питань розвитку та Галина Слічна –в. о. заступника міського голови з гуманітарних питань, директор департаменту гуманітарної політики. “Ми просимо вас, щоб після повернення додому ви розповіли правду про події, які відбуваються в Україні, оскільки Росія веде пропагандистську інформаційну кампанію у світі”, – зазначив Андрій Москаленко.

З вітальним словом також звернувся представник делегації доктор Тео Плейзер, представник Протестантського Теологічного Університету: “Вчора ми побачили красу Львова, багатьох храмів, красу дощу. Особливо були вражені тим, що побачили у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. Війна ніколи не буває загальною, вона є місцевою та зачіпає кожного. Наша група складається із військових капеланів королівства Нідерланди, які мають стосунок і до Збройних Сил, і до неурядових організацій, а також співпрацюють з УКУ на академічному рівні. Ми молимось за мир у вашій державі та за процвітання міста”.

У свою чергу Галина Слічна зазначила, що Львів є одним із міст, яке найбільше займається учасниками АТО, і не лише учасниками, а їхніми родинами, адже у місті є зареєстровано 6600 військових-учасників АТО-ООС.

Впродовж зустрічі відбувся обмін досвідом між українською та голландською сторонами. Презентації про творення відповідних організацій, що допомагають військовим, представили Світлана Ткачук – директор Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій та Саннеке Броуерс, яка працює з Інститутом ветеранів у Нідерландах.

Обидві доповідачки зазначили спільні вектори у роботі із військовими, що повернулись із зони бойових дій – психологічний і молитовний супроводи, паломництва як спосіб пошуку відповідей у стосунках із собою та Богом, а також матеріальна допомога для ветеранів у потребі.

“Міжнародна співпраця у галузі військового капеланства із країнами-членами НАТО дає нам можливість співпрацювати із цілим світом. Це є знаком Божого провидіння. Лише разом ми можемо здолати внутрішнього і зовнішнього ворога”, – наголосив Владика Михаїл (Колтун) –  єпископ Сокальсько-Жовківський Української Греко-Католицької Церкви, керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Підготували Юліана Лавриш, Оксана Бабенко

Світлини – Оксани Бабенко