Вже завтра Церква відзначатиме свято Введення в храм Пресвятої Богородиці. Батьки Пресвятої Діви Марії, праведні Йоаким та Анна, будучи бездітними, дали обітницю, що якщо в них народиться дитина, то вони віддадуть її на службу Богові. Бог вислухав їхні молитви і подарував їм доньку. Коли їй виповнилося три роки, батьки привели її до храму. Про історію і символізм свята Введення в храм Пресвятої Богородиці розповідає клірик Свято-Покровського кафедрального собору ПЦУ отець Артемій Бабленюк:
«Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці є дуже особливим. Це свято шанується Церквою, як одне із дванадцяти великих. Божа Матір, Яка народилася від праведних богоотців Йоакима і Анни, у трьохлітньому віці приводиться до храму Божого. І непросто приводиться у храм Божий, а вводиться у Святая святих. Святая святих – це місце, куди міг з жертвою один раз на рік входити первосвященик, але в це місце входить Богородиця. Звісно, що історично Вона не могла увійти в цей храм, бо саме в цей час, всі ті притворники, які стояли біля Святая святих, нікого туди не пускали. Проте, особливістю цього свята є те, що де б не перебувала Божа Матір, Вона завжди буде у Святая святих. Виховуючись у старозавітному храмі, Пречиста Діва Марія змогла стати Вмістилищем для Невмістимого. Пречиста Діва Марія стала чистою посудиною для найсвятішого Бога. Вона виявила велике смирення, коли до Архангела Гавриїла сказала: «Я – раба Господня. Нехай буде за словом твоїм».
І ось це свято бере свій початок ще з V ст., коли у Церкві почали особливо прославляти Діву Марію. У VIII ст. це свято стало на одному рівні із дванадцятьма іншими великими святами. І ось до сьогодні свято Введення в храм Пресвятої Богородиці зберігається у вжитку церкви Христової. Особливим є те, що Церква встановила це свято на шляху до свята Різдва Христового, де в цей день співається великий піснеспів, канон, в якому написані слова святителя Григорія Богослова: «Христос народжується – славте! Христос з небес – зустрічайте!» Саме ці слова особливо підтверджують велику радість Різдва Христового. Саме ці слова є певною підготовкою до великого свята – Народження Ісуса Христа. Бо саме Діва Марія, виховуючись у Божому храмі, змогла виховати у собі смирення для того, щоби від всього людства стати Матір’ю Живого Бога».
Підготувала Юліана Лавриш