о. Ігор Хомічак: «Як важливо мати відкритий внутрішній слух на те, щоб чути Слово Боже»

«Син Чоловічий пошле своїх ангелів, які зберуть із його Царства всі спокуси й тих, що чинять беззаконня,

і кинуть їх до вогняної печі: там буде плач і скрегіт зубів.

І тоді праведні засяють, як сонце, в Царстві Отця свого» (Мт. 13: 41-43), такі слова читаємо сьогодні у Євангелії.

Над змістом сьогоднішнього євангельського уривку розмірковує священик Львівської Архиєпархії УГКЦ, студентський капелан ЛНМУ імені Данила Галицького отець Ігор Хомічак:

«Сьогодні євангельський уривок нам оповідає про те, як Ісус Христос вияснює притчу, якою Він дуже часто навчав своїх учнів, навчав тих, які ішли за Ним. Господь пояснював глибокі речі дуже простими словами, але не завжди Його учні розуміли ці притчі. І Христос, коли це було їм потрібно, коли вони цього вимагали, — намагався їм це розтлумачити.

І ця притча говорить нам про есхатологічні моменти, про те, що буде другий  прихід Сина Чоловічого, і кожний із нас буде давати свій звіт. У цьому світі, в якому ми з вами живемо, де ми є християнами, точиться дуже серйозна, сильна боротьба за кожного із нас. Є ті, які стануть синами Царства, так є і ті, які намагаються від цього Царства людей відтягнути, перешкодити тому, щоб людина успадкувала вічність з Богом.

І, підсумовуючи цей уривок Христос каже: «Хто має вуха, нехай слухає!» (Мт. 13: 43). Ми із вами чуємо, маємо слух: хтось, можливо, — кращий, а хтось — гірший, але ми найважливіші речі чуємо. Ми функціонуємо: можемо відчувати, орієнтуватися на дорозі, чуючи певні звуки, небезпеки і на них відповідно реагуємо. Як важливо є мати відкритий внутрішній слух на те, щоб чути Слово Боже і Його слухатися, жити Ним, щоб Воно було тим добрим орієнтиром у нашому житті.

Ми маємо по-справжньому, правдиво, з Богом старатися пережити наше життя, скільки нам дозволено тут, на землі. Ми, через слухання Слова Божого, повинні розуміти те, у чому полягає сенс  людського життя, а це: зростати у вірі, у пізнанні Бога, довіряти Йому своє життя, любити Бога, любити ближнього. Нехай у цьому нам допоможе Пресвята Богородиця».

Фото – із Фейсбук-сторінки Центру Студентського Капеланства ЛА УГКЦ