З 16 до 25 липня 2021 року, у церкві Введення в храм Пресвятої Богородиці УГКЦ, (Львів-Сихів), перебуває ікона Матері Божої Неустанної Помочі (простріленої).
Пречиста Діва Марія знає, що в нашому житті теж є багато небезпечних та сповнених страху моментів, і що ми потребуємо когось, у кого можемо знайти розраду в терпінні і тоді, коли нами опановує страх. Вона дарує нам ту саму любов і потіху, яку дарує Ісусові. Отож, у сьогоднішній день, відкриймо своє серце для того, щоб Богородиця змогла наповнити його благодатною любов’ю. Сьогодні Пречиста Діва Марія молиться за кожного і кожну, випрошує у свого Сина ласки для нас. Вона покриває нас своїм омофором і, як люблячих дітей, не залишить у цьому світі ніколи.
Про історію ікони Матері Божої Неустанної Помочі та Її молитовне перебування на парафії розповідає в ексклюзивному коментарі парох храму Введення в храм Пресвятої Богородиці Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Любомир Ортинський:
«Ця ікона невипадково є у нашому храмі тому, що цей храм, який збудований тут, на Сихівському житловому масиві, є присвячений Пресвятій Діві Марії. Наш храм збудований на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці. Так, як Марія ввійшла до храму, тим самим відчинила двері для кожного із нас. Ми ідемо до церкви, молимося, відчуваємо благодать Святого Духа, яка сходить на нас, тому що Бог є разом із нами. Разом із нами є також і Богородиця. Пресвята Діва Марія нам допомагала будувати цей храм. На площі, де зараз встановлений хрест, ми чотири роки молилися в особливий спосіб до Богородиці, щоби Вона нам допомогла побудувати храм. Сьогодні ми маємо перед собою ікону Матері Божої Неустанної Помочі, і саме ця ікона завжди допомагає нам. Сама назва Неустанної Помочі означає те, що завдання Пресвятої Діви Марії – це поміч, опіка і Покров. Ми відчуваємо Її Покров постійно, у кожній хвилині свого життя. Ми прагнемо єднання із Богом, єднання у молитві з пресвятою Богородицею. Вона молиться за нас, за кожну родину. Я відчуваю, що Вона молиться за нашу парафію. Ці молитви, які ми заносимо до Неї, вони є щирі.
Згадаймо тільки одну марійську пісню, у якій співається:
«Ще нікого не лишила, хто молився у журбах,
Все потішить, порятує в сумних і прикрих днях».
Якщо ми гортаємо Святе Письмо, то можемо побачити поміч Пресвятої Діви Марії, особливо під час весілля у Кані Галилейській, коли не стало у подружжя вина. І Матір Божа підходить до Ісуса, і каже: «Поможи, бо вина не мають». Знаємо також, що коли Ісус уже був розіп’ятий на хресті, Він поручив Пречисту Діву Марію усьому людству, коли сказав до Івана: «Сину, це є Мати твоя». А до Пресвятої Діви Марії Ісус казав: «Жінко, це є твій син». Ну і не випадково сьогодні мільйони людей спішать до Пречистої Діви Марії, щоб отримати, як і прощення, так і зцілення та благодать Божу.
Ми бачимо, що ця ікона є прострілена. У 1939 році, як дає нам коротка історія, один радянський вояк зайшов і зі злості вистрілив у ікону Пречистої Діви Марії, правда ликів він не пошкодив, а потрапив тільки у німб. Це є копія Чудотворної ікони, до нас в Україну вона прибула у 1922 році. Її списали із оригіналу, приклавши до нього, і отці-редемптористи отримали такий великий дарунок заступництва. І тому не випадково, що перед цією іконою молився Блаженний Владика Василь Величковський, молилися отці-редемптористи, і ми молимося. Ми розпочали Дев’ятницю до Пречистої Діви Марії Неустанної Помочі, і віримо, що Богородиця буде завжди з нами, а ми будемо під Її опікою. Ми заохочуємо до моління і наших військових, медиків, владу, жертводавців, наші спільноти, нашу молодь тому, що це рушійна сила парафії».
Підготували Юліана Лавриш, Андрій Мандрика