о. Олексій Філюк: «Вловивши аромат квітів, і, спробувавши нектар, намагайтеся повертатися до цього все частіше і частіше»

Коротка і мудра притча про два типи мислення, які впливають на наше життя. Друзі, без образ, але не будьте ледащі, а просто приділіть пару хвилин і прочитайте, якщо згідні, то поширте. Якщо запитати муху, чи є в околицях квіти, вона відповість:

– Не бачила жодних квітів. Зате гною в цій  місцевості повнісінько.

І муха почне перераховувати всі смітники й помийні ями, на яких побувала. Запитайте бджолу, чи бачила вона в околицях якісь нечистоти, і вона відповість:

– Нечистоти? Ні, не бачила ніде. Тут так багато запашних квітів!

Свідомість мухи – є знаходити в усьому негатив і занурюватися в нього. Люди-мухи в усьому помічають лише негатив, в будь-якій ситуації вони постійно чимось невдоволені. Виходячи з дому, всуціль не бачать сонця, а лише сміття і нечистоти на газоні. Між переглядом цікавого й мудрого фільму і кримінальної телепередачі неодмінно виберуть останнє.

Свідомість бджоли. Людина зі свідомістю бджоли знає, що в світі існує добро і зло, краса і сміття, низьке й високе. Вона чітко усвідомлює, що це її вибір – звертати увагу на те або інше, повсякчас концентруватися на негативному або позитивному. Людина-бджола прагне нести в світ тільки добро і позитивні емоції й новини. Вона не перекидає на інших свої проблеми, рідко ниє й скиглить, і ніколи й нікого злостиво не критикує, і не засуджує, не зневажає, не принижує і не проклинає. Завжди намагається знайти у всьому кращі сторони і прагне до позитивного мислення, як бджола, що рухається до нектару, стараючись оминаючи бруд, помийні ями і смітники. Свідомість бджоли – знаходити позитив і радіти життю. Бджолі абсолютно нецікаві чуже сміття й бруд. Вона хоче бачити красу квітів, вдихати їх аромат і збирати нектар. Її цікавлять лише хороші якості, тобто позитив, краса, користь – все найкраще.

А тепер задумайтеся – чия поведінка вам ближча? Як часто ви відволікаєтеся на різне сміття на шляху до нектару, до своєї мети? Як ви ведете себе в різних життєвих ситуаціях – як бджола, чи як муха? Побачивши прекрасне, вловивши аромат квітів, і, спробувавши нектар, намагайтеся повертатися до цього все частіше і частіше. Важливо не втрачати орієнтир, а зробити націленість на позитив стилем мислення, способом життя. Біблія вам в допомогу. Приємного усім польоту!

о. Олексій Філюк, священик ПЦУ із Тернопільщини