Вже завтра Церква відзначатиме одне з 12-ти найбільших свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці. У цей день ми згадуватимемо подію, коли архангел Гавриїл сповістив Діві Марії радісну новину про те, що Вона зачне у лоні і народить сина, даючи йому ім’я Ісус. Ангел, завітавши до Марії, сказав: «Не бійсь, Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога» (Лк.1,30). Сьогодні, у час важких випробувань і тривог, Божа Мати покриває всіх своїм святим омофором і до нас, своїх дітей, промовляє: «Не бійтеся…». Не біймося, Вона з нами. Не біймося, а лише віруймо. Про символізм свята Благовіщення роздумує завідувач кафедри церковно-історичних та практичних дисциплін ЛПБА ПЦУ протоієрей Петро Політило:
«Свято Благовіщення є особливим серед усіх свят. Воно приходить до нас із початком весни, із початком першої і найважливішої пори року. Подібно, як весною земля омивається дощем, який змиває з неї бруд, вона оживає, відроджується, даючи життя рослинам, так само і через свято Благовіщення ми отримали можливість відродитися, очиститися і здобути життя вічне. Не дарма у тропарі цього свята ми співаємо: «Сьогодні спасіння нашого початок…».
Це свято по-особливому сприймається сьогодні, коли ми перебуваємо у стані війни. Це – як промінчик світла і радості серед темряви тих подій, які нас оточують. У ці дні свято Благовіщення додає нам сили, віри і надії у цей нелегкий час.
Цього року ми згадуємо і святкуємо Благовіщення незадовго перед Воскресінням Христовим, святом перемоги добра над злом і життя над смертю. Це нагадує нам, що після страждань і смерті було воскресіння. Таким чином ми бачимо і відчуваємо, що зовсім поруч і наша перемога над ворогом. Тому у цей день особливо молімося до Пресвятої Богородиці, нашої Непереможної Воєводи, щоб нам якнайшвидше почути ту благу вістку, якої ми чекаємо найбільше – про перемогу і закінчення війни!»
Підготувала Юліана Лавриш