о. Руслан Грех: «Не кожен, хто має вуха тілесні, здатний почути духовне»

Сьогодні, у час важких випробувань, ми, інколи, забуваємо помолитися, а, інколи, і взагалі втрачаємо відчуття духовності. І лише щира, відкрита молитва зближує нас з Богом. У Євангелії від Матея Ісус Христос каже: «І все, чого проситимете в молитві з вірою, одержите» (Мт.21,22). Про те, чи здатні ми почути Бога, про молитву, як джерело духовної сили, розмірковує сотрудник храму Різдва Пресвятої Богородиці Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Руслан Грех:

«“Хто має вуха слухати, хай слухає!” (Мр.4,9), – так алегорично сьогодні Христос звертається до нас. Бо, власне, не кожен, хто має вуха тілесні, здатний почути духовне. Адже не раз ми спостерігаємо за людьми, до яких промовляє сам Господь Бог. Дуже часто людина не визнає Бога, вона тікає від Божих заповідей. Тому Господь Бог різними способами промовляє до неї. І інколи людина не здатна почути Його навіть тоді, коли в її житті стаються різні проблеми і трагедії.

Сьогодні цими словами Христос промовляє до нас, і ми, як християни, які шукаємо Бога, які хочемо Його слухати, маємо розуміти, що це, насправді, є великий труд. Знаєте, не раз ми можемо спостерігати за гарними, працьовитими людьми, які можуть цілий день щось робити. Вони можуть копати на городі, прибирати територію, чи виконувати якусь іншу корисну роботу. Але, коли ти звернешся до цих людей з проханням п’ять хвилини помолитися, то, власне, для них це стає великою мукою.

Молитва – це також праця. Але має значення глибока внутрішня молитва, під час якої ми не розбігаємося думками, а здатні стишитися і послухати Бога. Така молитва не є простою, але саме така молитва приносить плоди. І, власне, у Старому Завіті дуже часто згадується річка або ж джерело. І людина, яка приймає Слово Боже, подібна до людини, яка прийшла до джерела напитися. І це джерело струмить і дає сили цій людині. Отже, слухати Слово Боже – річ непроста, але необхідна для кожного з нас».

Підготувала Юліана Лавриш