О. Сергій (Гончаров) про міфи і забобони Різдва

МІФИ:

  1. Під час посту взагалі заборонено вживати м’ясо. Це частково правда, а частково ні.  У греко-католицькій Церкві ми утримуємось від споживання  м’яса лише у середу , п’ятницю та у навечір’я Різдва Христового. Піст – це не є дієта. Так, в комплексі посту є утримання від їжі, але це тільки частина. Завданням посту є підготуватися до того важливого свята – Різдва Ісуса Христа, що означає навчитися слухати голос Божий, відкинувши речі, які нас поневолюють, до яких ми так прив’язані. Відкинути матеріальне заради духовного. 
  2. Багато суперечок точиться довкола дати святкування Різдва. Дехто думає, що суперечка точиться довкола того, коли саме народився Христос, так ось, він ні 25 грудня, ні 7 січня не народжувався. Чітко ніхто не знає, в який день він народився, але точно відомо, що Ісус народився до Різдва Христового, тобто до нашої ери. В перших віках християнства Різдво як окреме свято не святкувалося, бо воно було поєднане з Богоявлінням.  І Вірменська Апостольська Церква до сьогодні святкує Різдво і Богоявлення в один день. Дата святкування була взята з поганського календаря, а різниця дат у православних і католиків з’явилася після григоріанської календарної реформи, але про неї буде ше окремий відосик 🙂 

ЗАБОБОНИ: 

  1. Якщо ти побачиш у Різдво мишу в себе в хаті, то в тебе будуть фінансові труднощі. Знаєте це правда, але стосується не тільки Різдва, бо якщо в тебе вдома водяться миші, то вони тобі обов’язково щось погризуть. Ось і вся магія.
  2. Якщо ти будеш щось шити чи перешивати на Різдво, то обов’язково хтось з твоєї родини буде хворіти. Так, насправді у Церкві є традиція відкладати справи під час святкувань, але ми робимо це не для того, щоб відгородити себе від якихось страшних наслідків, але для того, щоб звернути увагу на те, що є важливим – зустріч зі святом.  Але, якщо у святковому одязі буде відпадати якийсь елемент, то не псуйте собі свято, візьміть і підшийте його. Ніяких страшних наслідків не буде. Пам’ятайте, що Різдво – це не про забобони. Різдво – це про Ісуса. 

ПРО НОВИЙ РІК 

Чи можна святкувати Новий Рік? 

Єпископи Української греко-католицько Церкви полегшили життя своїм вірним і цей день було вийнято з посту. Тому, Новий Рік можна святкувати, але пам’ятайте, що святкування це ближче до святості, чим до грішності. Доброю традицією у наших церквах є молитва на Новий Рік. Тому, запрошую усіх приєднатися ввечері 31 грудня. Улюблені, ще трішки і будемо співати разом jingle bells, тобто Бог предвічний народився. Ще трішки і Різдво. Бажаю усім осягнути  цього різдвяного тепла в очікуванні народження Ісуса! 

Фото із сайту ДІЛО

Записала Христина Кутнів