о. Тарас Карвацький: «Період після Сповіді завжди має бути часом боротьби з гріхом»

Свята Тайна Покаяння – це єдина можливість очистити душу від гріха та примиритися з Богом. Кожен день нашого життя – це можливість боротьби з дияволом, а значить – з гріхом. Звісно, у нашому житті виникає багато спокус, і ми, через свою людську неміч, часто піддаємося цим спокусам і, відповідно, чинимо гріх. Лишень у Тайні Сповіді людина, усвідомивши свою недосконалість, може отримати прощення, може отримати підтримку від Бога. Після чого наше серце знайде полегшення, зможе відкритися на Божу любов. Щоденно складайте подяку Господу за Його любов і прощення наших гріхів: «Дякуйте Отцеві, який зробив нас гідними мати участь у долі святих у світлі. Він вирвав нас із влади тьми й переніс у царство свого улюбленого Сина, в якому ми маємо відкуплення, прощення гріхів» (Кол. 1, 12-14). Про Сповідь, як можливість живої розмови з Богом, розмірковує сотрудник храму Різдва Пресвятої Богородиці Львівської Архиєпархії УГКЦ отець Тарас Карвацький:

«Сьогодні Господь пригадує нам важливу істину. Дуже часто люди запитують: «Чому мені після Сповіді стає дуже добре?» Але минає дуже короткий час після Сповіді, і людина знову ж таки падає у гріх. Тобто людина знову починає грішити. Відповідь лунає у сьогоднішньому Євангелії. Що ж таке гріх? А гріх – це диявол. У святій Тайні Покаяння ми виганяємо із своєї душі цього диявола, а, відповідно, виганяємо і гріх. І зрозуміло, що цей диявол хоче якнайшвидше запанувати над нашою душею. Він робить все можливе для того, щоб повернутися.

Чисто з людських міркувань, після Сповіді справді мало би стати легше. Але в ідеальному випадку після Сповіді кожен з нас мав би ще більше працювати над собою, щоби дати бій цьому дияволу і не пустити його до своєї душі. Тому сьогодні кожному із нас хочу побажати, щоби період після Сповіді завжди був часом боротьби з гріхом, часом боротьби з дияволом. Нехай цей час буде часом, коли ми підсилюємо свою боротьбу. Нехай правдивий і живий Бог допоможе нам. Нехай Бог провадить нас у нашій боротьбі за наше добре і святе життя».

Підготувала Юліана Лавриш