О. Тарас Рисей: ” Читати всім, котрі вважають, що говорячи так звану “правду в очі”, роблять добро”

Читати всім, котрі вважають, що говорячи так звану “правду в очі”, роблять велике добро людині, яка це слухає, а також кожному, хто швидкий до диструктивної критики,не розуміючи, що комусь попросту ріже крила!

Геніальний австрійський психотерапевт і філософ минулого століття, Віктор Франкл, у одній своїй знаменитій лекції залишив потомкам наступні слова:

“Нещодавно я почав ходити на уроки пілотування літаком. Знаєте, що мені сказав мій інструктор? Якщо ви вилітаєте з точки А і хочете дістатися в точку В, яка знаходиться на сході, але при тім дме бічний північний вітер, то у підсумку вас знесе, і ви приземлитеся в точці С. Тому доводиться, як це називається у пілотів, «летіти зі знесенням».

Потрібно цілитися на іншу точку, розташовану північніше від заданого аеродрому і летіти таким чином, ніби вам потрібно саме в тому напрямку. Якщо ви цілитеся сюди, на північ від свого аеродрому, то насправді до нього і прилетите. Однак, якщо будете цілитися сюди, то прилетите південніше. Це, я б сказав, справедливо можна віднести і до людини.

Якщо розглядати людину такою, якою вона є, ми робимо її тільки гіршою. Але, якщо ми її свідомо переоцінюємо, то насправді сприяємо тому, щоби вона стала такою, якою насправді лише може бути. Тому, в якомусь сенсі нам доводиться робитися ідеалістами, оскільки лише так у підсумку ми стаємо справжніми реалістами.

Знаєте, хто це сказав? «Якщо ми розглядаємо людину такою, якою вона є, ми робимо її гіршою, аніж вона є. Але, якщо ми розглядаємо її такою, якою повинна бути, ми даємо їй стати такою, якою вона могла би стати». Це сказав Гете”.

Бравіссімо, пане Віктор! Так на нас щоденно дивиться Господь: не на гнилу актуальність, а на величну святу потенційність, очікуючи плідних змін.

Прочитай і передай далі. З повагою, о.Тарас Рисей😇💝

Джерело: фб-сторінка о. Тараса Рисея