Отцю Оресту Фредині – 60: найцікавіше

20 лютого 2023 року 60-ліття святкує отець Орест Фредина – парох парафії Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ  у Львові. Львів’яни та гості міста добре знають цю святиню на Сихові, відому, зокрема, як місце візиту до Львова Папи Римського Івана Павла ІІ у 2001 році. Так само відомим є і її настоятель – ієрей із понад тридцятилітнім досвідом священничого служіння Богові та громаді міста.

Отець Орест був призначений адміністратором парафії у 1994 році, а вже з 1995 року розпочалася будова храму Різдва Пресвятої Богородиці. Протягом років свого священства він посідав різні церковні уряди – свого часу був протопресвітером Сихівського деканату, протосинкелом Львівської Архиєпархії УГКЦ, першим капеланом Львівської міської ради. А парафія Різдва Пресвятої Богородиці під його проводом розвинулась у одну з найбільших львівських громад. 

Також читайте: о. Орест Фредина: «Коли ми один одному довіряємо і разом трудимося на славу Божу, — Господь для нас чинить чудо»

Серед численних сьогоднішніх привітань із ювілеєм – і слово Глави УГКЦ, в якому Блаженніший Святослав згадує найяскравіші життєві віхи соленізанта. «Завдяки Вашим старанням у плеканні покликань до священства з парафії вийшло тридцять священнослужитів, ще двадцять юнаків здобувають духовну формацію в семінаріях. При парафії працює Катехитична школа імені митрополита Андрея, у якій навчається три тисячі дітей, та діє близько пів сотні парафіяльних спільнот. Це справді приклад живої парафії як місця зустрічі з живим Христом», – зазначає Предстоятель УГКЦ. «Вітаючи Вас, із великою вдячністю згадуємо Вашу заслугу, що її Ви здобули з Божою допомогою на початку 2000-х, коли перевезли з Абезі, біля Воркути, мощі священномученика Григорія Лакоти, якого папа Іван Павло ІІ проголосив блаженним під час свого апостольського візиту до України».

А парафія привітала настоятеля, зокрема, й флешмобом у соцмережах #привітай_пароха_з_ювілеєм_ЦРПБ.

Також читайте: «Спільна праця для Бога гуртує людей та творить фундамент для добрих взаємовідносин», – о. Орест Фредина

Редакція «Духовної величі Львова» долучається до щирих вітань! Бажаємо о. Орестові Фредині довгих, мирних, благословенних і натхненних літ у Божій благодаті! А нашим читачам пропонуємо декілька думок ювіляра, що не втрачають актуальності.

о. Орест Фредина: «Ми ніколи не посягали на чуже, але по-геройськи завжди боронили любов»

Отець Орест Фредина: « Час Великого посту – це шлях, у якому поруч з Божим Сином ми мандруємо до дому небесного буття»

о. Орест Фредина: «І у ХХІ ст. Ісус Христос запитує: “А ви за кого Мене маєте?”»

о. Орест Фредина: «Бо коли ми робимо добрі діла, тоді наше серце наповнюється Божою благодаттю»

о. Орест Фредина: «Таїнство Євхаристії – це чудо, яке називається “Христос посеред нас”»

о. Орест Фредина: «Ті, які покладаються на Бога, навіть посеред труднощів отримують благословення»

о. Орест Фредина: «Коли людина є свята, тоді вона належить Богу»

о. Орест Фредина: «Наше життя неповторне, воно – надзвичайний Дар Господа Бога»