Отцю Петру Майбі вручено Почесний знак св. Юрія

DSC_0150_НВК «Школа-гімназія І-ІІІ ступенів імені Блаженнішого Климентія та Андрея Шептицьких» відзначає 25-річчя. З нагоди святкування ювілею першої католицької школи в Україні відбулась урочиста академія, до якої долучився і  Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук). Працівників гімназії привітав міський голова Львова, який вручив отцю Петру Майбі Почесний знак св. Юрія, а колективу – диплом.

«Основою виховання є любов, яку потрібно передавати. Коли думається про виховний метод святого отця Йоана Боско, то одразу думається про любов. Необхідно, щоб молодь приймала цей погляд любові. Виховання є дуже серйозним зусиллям. Прийняти погляд любові, який спонукає тебе зростати, – це дуже серйозна річ. Часто ми надаємо перевагу якійсь книжці, бо книга залишає нас у нашій самотності, бо книга не вимагає від нас міжособистісного спілкування. Вас, дорогі учні, прошу про дію щедрості – прийміть цей погляд любові і роздаровуйте це кожному. Україна впродовж століть плакала дуже багато. Сьогодні вона продовжує очікувати на ці правдиві погляди любові. Ми переконані, що ви принесете вашому народові цей погляд любові і ваш народ вам усміхнеться, і сили відновляться», – зазначив Апостольський нунцій Папи Римського в Україні Архієпископ Клаудіо Гуджеротті.

«Ця школа інакша. Я там бачу дружнє спілкування вчителів та учнів, які не бояться, які дружать і спільно вирішують питання. Це дуже похвально, що існує така дружба і таке християнське виховання», – додав Високопреосвященний владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ.

Від імені громади міста Львова Андрій Садовий вручив Почесний знак св. Юрія отцю Петру Майбі, а також диплом колективу навчально-виховного комплексу «Школа-гімназія І-ІІІ ступенів імені Блаженного Климентія та Андрея Шептицьких».

Довідка

У 1991 році в умовах проголошення незалежності України та великого національного і духовного відродження у Львові за ініціативою греко-католицької інтелігенції відкрито греко-католицький ліцей ім. Климентія Шептицького. Духовним наставником ліцею був отець-студит Йосиф Мілян.

Ліцей  розпочав свою роботу з  функціонування 5 класів (9-10-й кл.),  у яких навчалися  135 учнів. Блаженніший Любомир Кардинал Гузар – глава УГКЦ – часто відвідував ліцей, цікавився і спрямовував його діяльність.

Ліцей через відсутність власного постійного приміщення спочатку був зареєстрований за адресою пл. Данила Галицького, 4, вул. Ковжуна, 6, вул. Клепарівська, 37. У вересні 1998 року ліцей одержав у довготривалу оренду до 2025 року приміщення колишнього ДНЗ  на вул. Гната Хоткевича, 16.

Першим директором ліцею була Марія Кобилецька, опісля – Зоряна Шеремета.

У 2006 році Архиєпископ Львівський Ігор Возняк передав опіку над  ліцеєм  монашому Згромадженню  отців  Салезіян Української Греко-Католицької Церкви.

У 2007 р. ліцей було реорганізовано у гімназію Блаженного Климентія Шептицького.  Гімназія на конкурсній основі приймала на навчання учнів 5-11 класів в середньому 200 учнів. Засновником і одночасно директором гімназії був Майба Петро Андрійович – священик Селезіянського  згромадження  УГКЦ.

У 2014 році  було змінено форму власності навчального закладу з приватної на комунальну. Гімназію реорганізовано у НВК  «Школа-гімназія І-ІІІ ступенів імені Блаженного Климентія та Андрея Шептицьких».

Головною метою діяльності НВК є забезпечення реалізації права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти на основі християнського світогляду і моралі. З 2015 року колектив НВК очолює отець-селезіянин Олег Ладнюк.

Сьогодні у НВК «Школа-гімназія «Шептицьких»  навчається 196 учнів 5-11 класів (всього 9 класів), працює 27 педагогів.

За 25 років існування навчальний заклад  випустив 750 учнів. Кожного року приблизно 20% випускників продовжують навчання в УКУ та духовній семінарії. Учні НВК демонструють високий рівень навченості за підсумками ЗНО, предметних олімпіад.

У 2016 році у НВК «Школа-гімназія І-ІІІ ступенів імені Блаженного Климентія та Андрея Шептицьких» за  кошти міського бюджету виконано роботи  з капітального ремонту даху на суму 332,8 тис. грн. та  із заміни вікон на суму 198,2 тис. грн.

Отець Петро Майба – Голова патріаршої комісії у справах освіти і виховання УГКЦ. Упродовж  десяти років був директором Гімназії «Шептицьких» у м. Львові. Тому питання шкільного адміністрування, організації навчально-виховного процесу, спілкування з усіма учасниками освітньої спільноти католицької школи йому добре відомі з досвіду.

Активний учасник процесу становлення та розвитку салезіанських шкіл в Україні. Отець Петро Майба переконаний, що такий тип навчально-виховних закладів цілком виправдовує своє існування та має велику перспективу на майбутнє. Особливий внесок таких шкіл є в тому, що вони пропонують реальний спосіб виховання та формування дітей, який базується на всебічному розвитку та позитивному ставленні до особистості на основі християнського світогляду.

У своїх формаційних зустрічах із учнями, батьками та вчителями (зокрема: «Особливості та підходи взаємодії вчителя католицької школи») порушує проблеми християнського виховання.

Отець Петро – автор концепцій розвитку шкіл, а саме:

–           формація вчителів: щодо християнських цінностей, щодо виховних методів на основі християнських традицій, щодо особистої формації;

–           праця з батьками та їх активне залучення до виховання власних дітей;

–           виховання у дітях наполегливості, відповідальності та серйозності у ставленні до повсякденних обов’язків.

За матеріалами: веб-ресурсу ЛМР