Паломництво до Нерукотворного Образу очима дітей

unnamedДругий тиждень маленькі діти поряд з батьками стоять у чергах до церкви святого Юра, аби поклонитися унікальній реліквії з Ватикану – Нерукотворному Образу Ісуса Христа. Діти є створіннями Божими, яким притаманний постійних рух та неспокій, тому їм так важко встояти на одному місці хоч би хвилину. Незважаючи на це, вони дивують дорослих своєю витривалістю стоячи у чергах по 8-12 годин в день, аби потрапити до храму.

Варто нагадати, що для того, аби поклонитися Нерукотворному Образу Ісуса Христа, який знаходиться у церкві святого Юра потрібно було вистояти одну з величезних черг. Перша черга, яку називають «дитячою» тягнеться від цирку по вулиці Озаркевича і у ній стоять інваліди І та ІІ групи, а також батьки з дітьми, а у другій, яка починається біля університету Івана Франка, стоять прочани різної вікової категорії – від молоді до пенсіонерів. У другій черзі панує атмосфера молитви та пісні, а от у «дитячій» все інакше…

unnamed (1)Узявши п’ятирічну доньку за руку, зранку 12 лютого пішли на паломництво до храму святого Юра. До храму приїхали о 10 годині. На той час черга батьків з дітьми уже розтягнулася аж до офісу «Радіо «Воскресіння». Перше, що здивувало, діти поводилися тихо і спокійно, не бігали, не кричали і не плакали. І найголовніше – знали для чого прийшли. «Я хочу помолитися за те, аби в Україні солдат не вбивали, не було війни. А також хочу попросити у Бозі здоров’ячка для себе, мами і тата», – розповідала мені маленька чотирирічна Соломійка. А її мама Олена привела доньку, аби попросити для неї здоров’я і мирного неба над головою. З такою метою до храму прийшли майже усі паломники.

За дві години черга швидко просунулася аж до 8 корпусу НУ «Львівська політехніка» і тут зупинилася ще на 3-4 години. Основна причина – люди почали дзвонити своїм друзям і родичам, аби вони під’їжджали з дітьми. Тому черга з кількох десятків людей перетворилася у кількасотню. Це звісно призвело до бурхливого обговорення, а іноді навіть обурення, довелося тіснитися, час від часу таки лунали плачі, адже не всі діти могли довго стояти у черзі без їжі і на одному місці по кілька годин. Тож за три години спокійне духовне паломництво перетворилося у суцільний балаган, де уже мало хто згадував для чого він прийшов до храму і як себе повинен поводити.

Люди, як завжди, у всьому звинувачували погану організацію. Однак, зразу можна сказати, що це не відповідає дійсності, адже неодноразово бачила, як організатори і волонтери робили усе можливе аби врегулювати потік паломників і не затримувати чергу. А от недобросовісних людей, які попри дітей, самі хотіли проскочити без черги не бракувало. Вони приходили пізніше, ставали на початку черги та доводили на високих тонах, що теж годинами стоять з дітьми.

unnamed (2)Стоячи 9 годин у черзі до храму не помітила аби діти нарікали на організацію, чи на те, що вони голодні, у них болять ніжки тощо. Складалося таке враження, що вони є більш свідомими за своїх батьків і більше відчувають, яке щастя приклонитися до такої реліквії і помолитися за мир. Тому ж Ісус Христос сказав: «Пустіть дітей! Не бороніть їм приходити до мене, бо таких Царство Небесне» (Мт. 19:13). На жаль, дорослі цього не завжди розуміють.

Незважаючи на виснажливе стояння у чергах, діти мужньо все переносили. Наприклад, дворічний Максимчик 8 годин не їв (перекуси печивом не враховуються) і вперше у своєму житті в обід не спав, але він не капризував і не плакав. Так само мене здивувала і моя п’ятирічна донька Соломія, яка ніколи не могла простояти до кінця годинну недільну Літургію, а нині на одному місці більше двох годин стояла і не нарікала, і не капризувала. Напевне наші діти, все ж розуміють набагато більше з нас і нам є чого у них навчатися.

unnamed (3)Наостанок, варто подякувати волонтерам, які за підтримки Комісії у справах молоді з 6 години вечора і до 10 години ранку зігрівають паломників гарячим чаєм. Адже ввечері і вночі стояти найважче, бо ночі холодніші за дні. Мирослав Падзерський, працівник комісії у справах молоді УГКЦ, розповів, що за одну годину роздають до 60 літрів чаю, а за ніч розходиться більше 3 000 склянок з напоєм.

Нерукотворний образ Ісуса Христа доступний для почитання паломників до 15.00 год. неділі, однак організатори вже у суботу просять не займати чергу після 15.00 год., адже доведеться простояти майже добу.

Ірина Мудра спеціально для «Духовної величі Львова»

До теми: У неділю відбудеться остаточне публічне почитання Нерукотворного Образу Ісуса Христа