Пам’яті Кузьми Скрябіна. 15 мудрих цитат музиканта, які будуть актуальними завжди

Український музикант та співак Андрій Кузьменко трагічно загинув 2 лютого 2015 року тому внаслідок автокатастрофи. Мільйони шанувальників в Україні досі співають його легендарні пісні “Старі фотографії”, “Кораблі” і “Мовчати”.

Крім музики, Скрябін також писав книги, які після смерті розібрали на мудрі цитати. OBOZREVATEL пригадав висловлювання Кузьми, які варто запам‘ятати кожному.

  • “Вишиванка має бути десь глибше, зашита мамою і татом…”

Кузьма Скрябін повторював, що патріотичні пісні треба писати весь час, а не лише тоді, коли цього потребує народ. До війни на Донбасі ніхто їх не писав, а зараз усі вбралися у вишиванки. “Їх ще “вишиватниками” називають. Начепив вишиванку і вже думаєш, що все помінялося”, – говорив Андрій Кузьменко в інтерв’ю.

  • “Не дзвоніть батькам у телефони, дзвоніть прямо в двері”

Легендарна пісня “Мам” стала хітом гурту “Скрябін”. У синглі Кузьма оспівує прив’язаність до батьків і виражає свою любов до матері. Андрій наполягає, щоб діти їздили частіше до своїх батьків, допоки ті ще живі.

  • Можна опустити руки і сказати: немає грошей, немає бажання… А можна засукати рукави і вже зараз плекати своє майбутнє”

Кузьма Скрябін жив дуже скромно, він не любив витрачати гроші на одяг, зате обожнював подорожі. Музикант казав: яка різниця скільки років твоїм кедам, якщо ти гуляєш в них Парижем. Андрій Кузьменко завжди досягав своїх цілей і мотивував до цього шанувальників.

  • “Патріот – людина, яка щось робить для того, аби країні було ліпше” Кузьма не любив афішувати свої добрі вчинки для України. З початку війни він завжди допомагав бійцям АТО. Кузьменко називав патріотами також тих, хто не збирається емігрувати за кордон. Навіть у своїй пісні “Сам собі країна” він закликає українців пишатися своїм походженням.
  • “Біда нашого народу в тому, що ми тєрпіли”

Кузьма говорив, що український народ забагато терпить. Наприклад, у кінотеатр на сеанс приходить якесь “мурло” і говорить по телефону, й мало хто наважиться зробити зауваження, а буде терпіти дискомфорт.

  • “Живіть так, щоб було з чого поржати”

Кузьма говорив, що кожна дія, яку ми робимо зараз, вже в цей момент впливає на наше майбутнє. Краще бути оптимістом, який нічого не знає, ніж загинатися і ростити на собі горб від того, що навколо самі проблеми.

  • “Працездатність — крок до того, щоб щось досягти”

Якщо ти талановитий і геніальний, про то ніхто не знає, крім миші, яка живе в тебе на кухні. Треба пахати, щоби людей навколо в цьому переконати. Ти маєш кожне завдання робити кльово. Якщо не вмієш, мусиш сказати: “Люди, я того не вмію, навчіть мене”.

  • “Найбільше всього у світі я боюся війни. Війна — найбільш ідіотський винахід людей”

Доки ми будемо сидіти і радіти, що на моїй вулиці не стріляють, доти буде війна. Нейтральним бути не можна. Війна не може бути на якійсь певній частині території, якщо вона заходить, то це біда для всіх.

  • “Якщо у вас немає гармонії – то беріть гармонь і гармонуйте!”

Кузьма закликав змінювати світ на краще. Якщо навколо людини щось змінюється в кращу сторону, країна і усе навкруги також почне змінюватися.

  • “Треба дякувати Боженьку, що ти ходиш на обох ногах і в тебе нічого не болить”

Скрябін не розумів тих людей, які говорять: “Ох, голова болить” чи “Не знаю, в яких туфлях в театр піти”. Кузьма закликав піти в лікарню “Охматдит” і подивитися на тих дітей, які ще не прийшли у світ, а вже з тих списків  викреслені. Музикант зранку вставав і говорив дякую, що сонце світить.

  • “Політики живуть, як голубці в сметані, коли всі люди скидаються солдатам копійками”

Кузьма звинувачував політиків у розкраданні державних грошей на дороги і армію. Музикант часто подорожував на авто і показував своїм підписникам реалії українських доріг. Скрябін звертався до можновладців: “Не треба тратити гроші на то, щоби ходити до дорогих масажистів. Сідайте у “таврію” на банановий ящик, і в кожну ямку… Тоді не треба ламати собі голову, куди піти в фітнес-клуб та на масаж”.

  • “Якщо всі мовчать, то всім все подобається. Руїна в нас всередині”

Скрябін казав, що біди на нас сипляться від того, що ми мовчимо, поки дуже не припече. Українці хворіють на відсутність власної гідності.

Більше всього Кузьма ненавидів хамство, і завжди робив зауваження таким людям. Він зневажав тих, хто псує репутацію країни.

  • “Чим більше хочеш взяти від життя — тим менше воно хоче тобі дати”

Кузьма був повністю задоволений своїм життям, він не прагнув нагород, надмірного багацтва і завжди допомагав іншим людям. Для того, щоб зробити людину щасливою, не потрібні якісь величезні простори. Досить включити фантазію і облаштувати той мінімум, який вже є, щоб відчувати себе краще.

  • “Ти сам собі країна! Зроби порядок у своїй голові!”

Щоб змінити світ, треба почати з себе. Культуру треба будувати у своїй голові і показувати приклад іншим. Кузьма був прикладом інтелігенції, сміливості і справедливості.

Джерело: OBOZREVATEL