Папа Франциск і Патріарх Варфоломей зустрінуться з біженцями в Греції

varfolomiy_francuskУ Ватикані підтвердили, що у суботу, 16 квітня 2016 р., Папа Франциск відвідає грецький острів Лесбос, розташований в Егейському морі, де разом з Главами Константинопольської та Грецької Православних Церков зустрінеться з біженцями, які прибувають на цей острів на шляху до Європи.

«Приймаючи запрошення Його Святості Вартоломея, Вселенського Константинопольського Патріарха, та Президента Грецької Республіки, Його Святість Франциск у суботу, 16 квітня 2016 року, відвідає Лесбос», – таке повідомлення у четвер, 7 квітня 2016 р., оприлюднив Ватиканський прес-центр.

Директор Ватиканського прес-центру о. Федеріко Ломбарді прокоментував це так:  «Як знаємо, Папа завжди дуже уважний до всіх великих надзвичайних ситуацій сучасного світу, особливо тоді, коли мова йде про людей, які страждають, які потребують нашої солідарності і нашої допомоги».

Священик пригадав, що ця подорож перекликається з першою подорожжю, яку Папа Франциск здійснив після свого обрання – відвідинами італійського острова Лампедузи, щоб висловити свою близькість з тими, які, наражаючись на смертельну небезпеку, прямують з Африки через Середземне Море до європейських берегів. «Отож, коли сьогодні існує надзвичайний стан в Егейському регіоні, очевидно, що Папа прагне у конкретний спосіб висловити свою співучасть та стурбованість».

Директор Ватиканського прес-центру звернув увагу на те, що цього разу мова йде про регіон, «який з християнської точки зору є православним», тому цю подорож Глава Католицької Церкви здійснить разом з Патріархом Вартоломеєм та Афінським Архиєпископом. У цьому бачимо «жест християнської солідарності і близькості до величезної проблеми біженців, мігрантів, здійснений в екуменічний спосіб».

«Це, природно, також є закликом до відповідальності та заанґажування, зверненим до всіх, – підсумовує о. Ломбарді. Папа не чинить актів чисто політичного характеру, але акти гуманного, морального та релігійного характеру, що мають надзвичайне значення та пригадують кожному про його відповідальність, відповідно до компетенцій, суспільного становища та стосунків з іншими. Без сумніву, також і заохоченням, зверненим до політиків, щоб докладати зусилля на користь людяних, солідарних та сповнених пошани рішень щодо людей, які страждають від цих великих проблем сучасного світу».

За матеріалами: uk.radiovaticana.va