Папа Франциск під час СДМ: про життя, сповнене болю та сліз

319136_5_ Вчора, 27 липня 2016 року, Папа Франциск звернувся до молоді цілого світу із важливими, болісними, проте натхненними словами.

 Франциск, уже третій Папа Римський в історії, з’явився у «папському вікні» по вул. Францисканській, 3, о 21.15 год за місцевим часом. Цим він продовжив традицію особистих зустрічей із молоддю, започатковану Іваном Павлом ІІ та підтриману Бенедиктом XVI.

 Римський Понтифік розпочав звернення із драматичної історії 27-річного Мацєя Цєслі, талановитого графіка, який не почав до початку СДМ, померши від раку 2 липня 2016 року.

 Мацєй Шимон Цєсля спеціально для цьогорічного СДМ створював літургійні ризи, графічні елементи на прапорах та відзнаках паломника. Він працював як волонтер Всесвітнього дня молоді, саме він підготував характерні зображення двох святих покровителів Краківського СДМ.

Читайте також««Запросімо до молитви за Україну представників інших держав», – архиєпископ Мечислав Мокшицький».

 «Він віднайшов свій шлях, а його віра привела його до Ісуса, і тепер він у Небі, дивиться на нас… Не бійтеся! Бог – великий, Бог – добрий! Будьте радісні! Це обов’язок тих, які йдуть за Ісусом», – наголосив Папа Франциск.

  Сумний початок розмови із молоддю під час СДМ був несподіванкою. Це ще раз доводить, що теперішній очільник Ватикану готовий відверто говорити про найбільші трагедії сучасного світу, а також – внутрішні людські драми: несправедливість суспільства, неминучу смерть і відчай.

  Святіший Отець скерував до зібраної під «папським вікном» молоді дуже жорстке, але водночас сповнене надії послання: «Правда така, що треба освоїтися з добрими й поганими речами».

  Свою зустріч із молоддю на Францисканській Папа Франциск завершив, спільно з молодими відмовивши молитву «Радуйся, Маріє» та вділяючи зібраним благословення. На завершення він сказав: «Добраніч! Моліться за мене. Побачимося завтра».

 Довідка

 «Папське вікно» – це найвідоміша загалові частина палацу Краківських архиєпископів по вул. Францисканській, 3. Воно розташоване на 1 поверсі – тому самому, що й каплиця, в якій Кароль Войтила приймав священичі свячення.

За матеріалами: «CREDO».