“Почуваюся тут, як вдома”, – Вселенський Патріарх до українців

Сьогодні вранці у Михайлівському Золотоверхому Соборі у Києві відбулася подячна молитва (доксологія) з нагоди прибуття в Україну Вселенського патріарха Варфоломія. Ми записали основні тези зі слова Патріарха. Далі -пряма мова.

“Ми почуваємося як вдома у цьому місці з Вашим народом. Не тому, що вже відвідували цю блаженну землю, але тому, що святий попередник Патріарх Фотій, був тим, хто кинув сюди плодоносне зерно Євангелія і звісно також тому,що Київська Митрополія, попри те, що трублять про зворотнє, була канонічною територією та Митрополією під очільництвом нашого Святішого Апостольського та Патріаршого Престолу. Історичні обставини не назавжди відсікли її від духовної Матері. 

Наша Церква завжди іде шляхом прощення, благодіяння і зцілення  своїх дітей.

Одним єдиним, любі брати та сестри, є привілей – привілей жертви, з якого витікають і першість виснаження і обов’язок жертовного служіння. Вселенський Патріархат від самого початку був охоронцем блага Церкви.

Вселенський патріархат ніколи не обирав шлях національної та мовної асиміляції. Навпаки,  Церква сприяла культурному розвитку народів, які прийняли християнство. Святий та великий Собор на Криті проголосив, що на противагу асиміляції, православ’я проголошує пошану до своєрідності людей та народів.  Виразом благословенної моралі є піклування великої Церкви про єдність православ’я в Україні та прагнення про поступ усього українського народу. З такими почуттями любові, ми прийняли запрошення відвідати України. І сьогодні ми знаходимося тут з нашим поважним супроводом. Ми всі прибули, щоб пережити разом диво нерозривного прямування шляхом Істини разом. Ми  прибули, щоб побачити на власні очі, здобутки ваших зусиль”.

Фото: Дмитро Ларін, Українська Правда