Преподобний Симеон Стовпник: 5 фактів із життя від пастуха до подвижника

14 вересня Церква вшановує пам’ять преподобного Симеона Стовпника.

  1. Преподобний Симеон народився в Каппадокійському селищі Сиса в сім’ї християн Сусотіона і Марфи. З 13 років він став пасти овець свого батька. До цього обов’язку він ставився сумлінно і з любов’ю. Одного разу Симеон, почувши в церкві Євангельські заповіді блаженств, був вражений їх глибиною. Після цього він відразу поступив до чернечої обителі.
  2. Коли Симеону виповнилося 18 років, він прийняв чернечий постриг і віддався подвигам найсуворішого утримання і безперервної молитви. Його ревнощі, непосильне для решти монастирської братії, стривожили ігумена, і він запропонував преподобному або стримати свої аскетичні подвиги, або покинути монастир. Тоді преподобний Симеон пішов з обителі і оселився на дні висохлого колодязя, де міг безперешкодно виконувати свої суворі обітниці. Через деякий час ігумену в сонному баченні з’явилися Ангели, які наказали йому повернути Симеона в монастир. Однак преподобний недовго пробув в обителі.
  3. Незабаром він пішов в кам’яну печеру, розташовану недалеко від села Галанісса, і прожив там три роки, все більше удосконалюючись в чернечих подвигах.
  4. Уникаючи мирської слави і прагнучи знову знайти втрачене усамітнення, преподобний обрав ще не відомий в той час вид подвижництва. Він побудував стовп висотою в 4 метри і оселився на ньому в маленькій келії, віддавшись посиленій молитві і посту. Преподобному Симеону довелося пережити багато спокус, і він незмінно здобував над ними перемогу, покладаючись не на власні слабкі сили, а на Самого Господа, Який завжди приходив до нього на допомогу. Преподобний поступово збільшував висоту стовпа, на якому стояв. Останній його стовп був висотою в 40 ліктів.
  5. Преподобний Симеон провів в посилених чернечих подвигах 80 років, з яких 47 він простояв на стовпі. Бог дарував йому виконати в таких незвичайних умовах воістину апостольське служіння – багато язичників прийняли Хрещення, вражені моральною стійкістю, яку Господь дарував Своєму подвижнику.

За матеріалами Фейсбук-сторінки Дніпровської єпархії ПЦУ