В УКУ розкажуть про діяльність Української Греко-Католицької Церкви в міжвоєнний період

Андрій Сороковський
Андрій Сороковський

У вівторок, 27 жовтня, Інститут релігії і суспільства УКУ спільно з Інститутом історії Церкви УКУ запрошують усіх зацікавлених на відкритий семінар «Українська Греко-Католицька Церква міжвоєнного періоду: питання вирішені та невирішені. Суспільно-релігійний аспект». Початок о 16.00 год. в семінарській кімнаті ім. Ірини Шипули – ауд. 130 (корпус на вул. Свєнціцького, 17).

У заході візьмуть участь: головний доповідач – юрист та історик, доктор Андрій Сороковський та дискутанти Ліліана Гентош – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. Івана Франка і Олег Беген – кандидат історичних наук, доцент Кафедри церковної історії УКУ.

«У міжвоєнний період (1918-1939 рр.), Українська Греко-Католицька Церква зустрілася з низкою проблем. Деякі з яких вдалося вирішити відразу, частину – дещо пізніше, проте окремі питання залишаються відкритими дотепер. Поруч з тріумфом українського руху і занепадом москвофільства, Церква увібрала українську ідентичність. Хоч і давалася в знаки проблематична, певною мірою, спорідненість із Православ’ям.

Важливо порушити питання адаптації католицького соціального вчення до умов Західної України. Цю проблему частково вирішив митрополит Андрей Шептицький, проте не було достатньо часу і можливостей, щоб повністю втілити ідеї на практиці.

Нетривалі суперечки про віру і розум у 1920-х роках були врешті-решт вирішені в папських документах. Та найголовніше питання про те, як Церква повинна ставитися до модерності, особливо – лібералізму (політичного, економічного, культурного). Хоч питання і було вирішене у міжвоєнний період, проте, як бачимо, постало знову. Можливо, уроки міжвоєнного періоду забуті…» – розповідає Андрій Сороковський, окреслюючи проблематику семінару.

Джерело: risu.org.ua