Сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся з генеральним директором Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Мареком Сівєцом. Під час зустрічі Марек Сівєц представив меру проект створення Меморіального центру жертв Голокосту «Бабин Яр», який має стати унікальним простором, що сприятиме міжнародному діалогу та порозумінню, а також створить платформу для дискусій та взаєморозуміння між культурами. Тож сторони обговорили подальшу співпрацю в цьому напрямку.
«Хочемо збудувати таку інституцію, яка б увіковічнила події, які не знані і не відомі. Бо немає належних свідчень, як це було, немає інституції пам’яті тих страшних подій. Ці люди були знищені в брутальний спосіб. Тому такий меморіальний центр – це та інституція, яка виходитиме не тільки за межі Києва чи Львова, а й за межі України», – зазначив генеральний директор Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» Марек Сівєц.
«Зробити великий комплекс, присвячений трагедії Голокосту і Бабиному Яру, це дуже добре. Але потрібно, щоб у містах України було більше інформації і розуміння тих подій. Той маленький проект, який ми реалізували, – це Простір Синагог, і це тільки перший крок. Маємо багато проектів, і зараз шукаємо кошти щоб їх зреалізувати. Потрібно спільно працювати і шукати кошти, робити такі проекти в Україні, бо на сьогодні ще не має належного розуміння тих подій, і робити все для того, щоб таке в житті більше не повторилося», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.
Зазначимо, що у вересні 2016 року у Києві відбулось публічне підписання Декларації наміру про створення Меморіального центру жертв Голокосту «Бабин Яр». Як і планувалося, роботи над цим проектом розпочалися вже цього року, а відкриття планується в 2021 році – до 80-х роковин масових убивств у Бабиному Яру. Але вже за півроку члени наглядової ради обіцяють оголосити точне місце Меморіального центру.
У березні 2017 року у Києві офіційно створили благодійний фонд «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр»». За задумом, Меморіальний центр жертв Голокосту «Бабин Яр» стане унікальним простором, який сприятиме міжнародному діалогу та порозумінню, а також створить платформу для дискусій з питань толерантності, справедливості і поваги, вибудовуючи взаєморозуміння між культурами. Проект покликаний зібрати і підтримати всіх причетних до Центру в Бабиному Яру, що стане важливим елементом, якого не вистачало меморіальному середовищу Європи.
Підготувала: Марія Демчина
Фото: Олександр Мазуренко
Джерело: сайт ЛМР