Промова барокової музики, або знайомство із Жаном-Крістофом Фрішем

11017209_827194304041686_2088399331384641488_oУ п’ятницю, 3 квітня, в головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (Драгоманова, 5) відбулася конференція «Мандрівне бароко» та урок музики від Жана-Крістофа Фріша. Конференція пройшла у поєднанні з виставкою фотографій Ферранте Ферранті «Пінзель та барокова Європа».

Біолог за освітою та музикант за покликанням, Ж.-К.Фріш в тандемі із флейтою захопив усіх присутніх з першої хвилини знайомства. Адже почалося це знайомство із заворожуючих звуків, які змусили кожного прислухатись до напівказкової мелодії. Крім цього, гості заходу дізнались чимало цікавих фактів із теорії музичного мистецтва і побачили унікальні зразки поперечної флейти 17-18 століття.

Також Жан-Крістоф Фріш презентував свою книгу «Мандрівне бароко», яка стала підсумком цікавих культурологічних процесів. І, що найцікавіше, книга містить розділи, що висвітлюють епізоди з української історії. Зокрема, читаємо про поляка Войцеха Бобовського, вихідця з протестантської родини, львів’янина – одного з двох відомих тогочасних музикантів-письменників, що намагався пристосувати протестантські псалми до турецьких уподобань, згодом був навернений в іслам і відомий як Алі Уфкі.

Усі гості заходу відчули, що архівно-бібліотечні дослідження отримали нове звучання, а загальна атмосфера вечора остаточно підтвердила, що барокова музика – це музика, яка промовляє до свого слухача.

Додамо, що у вівторок, 7 квітня, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла заплановано концерт «Моцарт у Галичині» під керівництвом Жана-Крістофа Фріша.