Прот. Діонісій Буренко: «У час посту ми повинні навчитися бути людьми!»

Перші тижні посту – це духовний камертон, яким буде задано тон, так і пройде весь піст.

Хоча багато християн переживають як і що їсти, потрібно звернути велику увагу на духовну складову посту. Повне утримання від їжі або сухоїдіння не будуть мати ніякої користі якщо при цьому ми щодня будемо «закусувати» своїми ближніми. Покійний Київський митрополит Володимир завжди казав: «У піст головне не їсти один одного».

Дійсно, час посту – це час покаяння, а покаяння – це не відчай. Покаяння – це усвідомлення всього неправильного в нашому житті, з чітким бажанням його виправити. Тільки молитва, покаяння і утримання в їжі принесуть духовну користь християнам.

Ми навчилися літати у небі як птахи та вміємо плавати у воді як риби. А ще повинні навчитися жити на землі як люди.

Головне у піст – простити провини нашим винуватцям. Бо без прощення посту не буває.

Є дуже важлива думка: Коли Бог хотів створити рибу, Він звернувся до води і вона вироїла рибу; а коли дерева, Господь звернувся до землі і вона вивела зелень. Коли Творець захотів створити людину, Він звернувся до Себе: «Створимо людину по образу нашому» (Бут. 1: 26). Цікаве тут в наступному, якщо витягнути рибу з води, вона загине, якщо витягнути дерево із землі, воно засохне. Якщо відірвати людину від Бога, вона стане безумною і духовно умре. Люди віддаляються від Бога своїми гріховними вчинками, думками, словами. Грішник наче риба яка викинулася на берег і замість того, щоб поступово повертатися до живильної води, навпаки, заглиблюється в спекотну сушу.

Християни без посту, молитви та покаяння як дерева з підрізаним корінням – поволі відмирають.

 

Священик Діонісій Буренко