прот. Ігор Цмоканич: «Воскресіння Христове – це відповідь Бога на більшість наших запитань»

Христос Воскрес! Згадайте, як ми з вами жили до війни. Все розуміли, знали, на все мали своє пояснення. Ми, якось непомітно, перетворилися у глядачів, спостерігачів. Але зараз, під час війни, під час страждань, луснула бульбашка, в якій ми жили. Старі і прості пояснення втратили своє значення. Тепер ми не спостерігаємо, а стаємо учасниками цієї драми, цих страждань. І багато речей і подій не мають відповідей, зокрема: страждання невинних дітей, жінок; загибель наших воїнів, і то найкращих. Бо саме найкращі є небайдужими, активними. Вони завжди на вістрі, завжди попереду. Так, ми часто говоримо про численні жертви. У свою чергу слово жертва для всіх нас стало синонімом слова втрата.

І ось тут дуже важливо постаратися пережити все це у світлі віри. Бо тільки віра стане для нас променем надії, вкаже нам на вихід з цієї ситуації. Для чого Бог став людиною? А щоб розділити з нею все, щоб прийняти на себе і страждання, і болі, щоб поділитися своїм життям. Він перейшов через все те саме, що і ми з вами. Він так же само пережив зраду. Так, як і ми, Він відчував самотність, Богозалишеність: «Боже, Боже Мій! Чому Ти Мене покинув?» Він пережив нелюдське і навіть нетваринне знущання з боку римських легіонерів. І хрест в цей час був образом безглуздого зла задля самого зла. Але, водночас, Христос ділиться з нами своїм життям. Він страждав і страждає разом з нами. І в моменти болю і трагедії Господь знаходиться з нами, а саме тому ми віримо, що разом з Ним воскреснемо.

Воскресіння Христове – це не просто якийсь одиничний історичний факт чи найбільше чудо Христове. Це початок і завдаток нашого воскресіння. Це свідоцтво того, що смерть – це не кінець. Воскресіння Христове – це відповідь Бога на більшість наших запитань. Воскресіння Христове надає значення нашим стражданням, нашим терпінням. Нехай для кожного з нас свято Воскресіння стане днем оновлення нашої віри, надії і любові. З нами Бог! Нехай свято Воскресіння Христового нагадає кожному про те, що Він смертю смерть подолав. А отже наші терпіння і страждання ми можемо з довірою перетворити на жертву. А жертва – це той інструмент, засіб і спосіб, яким Бог долає зло у цьому світі. Воскресіння говорить, що ніщо не є даремним. Зараз залишається довіряти. Зараз маємо дозволити Богу діяти через нашу довіру. Війна співпала з часом Великого посту. Великий піст закінчився, і ми святкуємо Воскресіння. Нехай це Воскресіння буде для нас запевненням, завдатком того, що Україна воскресне. Христос Воскрес!

прот. Ігор Цмоканич, сотрудник храму Успіння Пресвятої Богородиці Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ (м. Дрогобич)

За матеріалами відеоблогу для ресурсу «Варто – Галицькі Новини»